A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerdán közölte: a bruttó hazai termék (GDP) az első negyedévben 0,7 százalékkal nőtt a múlt év negyedik negyedévéhez képest a szezonális és naptárhatásoktól tisztított adatok szerint, az előző év hasonló időszakához képest 0,9 százalékkal, a naptárhatással kiigazított adat szerint 0,3 százalékkal csökkent. Elemzők átlagosan 1,3 százalékos éves visszaesést és 0,1 százalékos negyedéves növekedést vártak a felülvizsgált negyedik negyedévi 1,7 százalékos éves és 0,4 százalékos negyedéves csökkenés után.
A nemzetgazdasági miniszter elmondta: annak a várakozásnak megfelelően alakulnak a magyar gazdaság növekedési mutatói, amelyeket a kormány még 2012 végén jelzett. A kabinet szerint az idei év első felében egy lassabb növekedési ütem, a második félévben pedig egyre gyorsuló növekedés várható. Varga Mihály kiemelte: ha valaki a első negyedéves számokat összeveti az előző negyedév adatával, látható, hogy „Magyarország jön ki a recesszióból, Magyarország kezd egy növekedési pályára állni”.