A Kereszténydemokrata Néppárt szerint a szabad választás a demokrácia egyik alapja, ezért nagyon fontos, hogy az ezt szabályozó törvény tisztaságához semmi kétség ne férjen.
Harrach Péter, a kisebbik kormánypárt frakcióvezetője ezt csütörtökön mondta az MTI-nek arra reagálva, hogy az államfő előzetes normakontrollt kért a taláros testülettől a választási eljárásról szóló törvényről. A kormánypárti politikus kiemelte: mivel a választási eljárásról szóló törvény elfogadását sok vita övezte, mindenki számára megnyugtató lehet, hogy az Alkotmánybíróság mondja ki ítéletét az elfogadott jogszabály felett.