Jónak lenni jó elnevezéssel indított gyűjtést a közmédia a Dévai Szent Ferenc Alapítvány számára advent első vasárnapján Csobánkán. A jótékonysági akciót Böröcz István, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) vezérigazgatója és Böjte Csaba ferences rendi szerzetes jelentette be az alapítvány csobánkai otthonában. A nyitóeseményen az MTVA több műsorvezetője, Borsa Miklós, Czifra Szilvi, Dióssy Klára és Zelinka Ildikó is részt vett, akik ajándékkal kedveskedtek az ifjú házigazdáknak, de az adventi dekoráció készítésében is segítettek, míg a vendégeket az idén tízéves alapítvány polgárdi iskolaházának kisdiákjai fogadták adventi műsorral. A rendezvényen a jótékonysági akcióhoz csatlakozó ismert szaxofonművész, St. Martin is jelen volt.
Böröcz István a Jónak lenni jó kampányról szólva elmondta: a jótékonysági akció kedvezményezettje a Dévai Szent Ferenc Alapítvány. „Nagyon sokan vagyunk tisztelői Böjte Csaba testvér munkásságának, amely példátlan és kiemelkedő jelentőségű, s az idei kerek évforduló alkalmat kínált a kezdeményezésre.” A kéthetes jótékonysági akciót a közmédia népszerűsíti – tette hozzá –, december 16-án pedig a rádióban és a televízióban egész napos műsorfolyam keretében zárul az esemény. A vezérigazgató felhívta a figyelmet, hogy többféleképpen is lehet adakozni, hiszen a számlaszám mellett adományvonal is hívható. „Azt kívánjuk, hogy az anyagi sikerek mellett az akció azt a lelki közösséget is erősítse, amelyet a Dévai Szent Ferenc Alapítvány és tevékenysége képvisel.”