A hvg.hu kedden azt írta, hogy Balatonalmádiban működő gimnáziumban tájékozódnak a végzősök sztrájkkal és keretszámokkal kapcsolatos nézeteiről, és jegyzőkönyvbe veszik az általuk elmondottakat. A szülők a portálnak azt mondták, hogy gyerekeiket behívták az igazgatónőhöz, és arról faggatták őket, beszélnek-e a meghirdetett sztrájkról, a tanárok buzdítják-e őket erre, és a keretszámok szóba kerülnek-e közöttük. A Balatonalmádi gimnázium diákjai szerdán felháborodásukat kifejezve sorfallal fogadták tanáraikat az iskolánál. Az oktatási államtitkárság és a hatóságok aznap azt közölték, hogy tájékozódnak a történtekről. AZ MSZP és az LMP feljelentést tett az ügyben.
A gimnázium igazgatója csütörtökön azt közölte az MTI-vel, hogy a Veszprém Megyei Intézményfenntartó Központ kérésére vizsgálódott a diákok és a tanárok körében a hallgatói tüntetésekkel összefüggésben. Gránásiné Bácsi Tünde a közleményében azt írta: szülői bejelentés érkezett a Veszprém Megyei Intézményfenntartó Központhoz arról, hogy a tanórán - tanítás helyett - tüntetésre buzdítják az iskola tanulóit. A fenntartó ezután arra kérte az igazgatót, hogy vizsgálja ki az ügyet, majd adjon tájékoztatást annak eredményéről.