A szakszervezetek még kételkednek, de már elismerik: a vártnál nagyobb lesz a pedagógusbér-emelés
Átlagosan 21,2 százalékkal tervez a kormány.
Hoffman Rózsa szólt arról: amikor az ország megújul, egy intézmény névválasztásakor fontos, hogy az „bennünket is szimbolizáljon”. A helyi közösségnek volt elegendő tudása ahhoz, hogy olyan nevet válasszon a XX. század történelméből, amely méltóképpen reprezentálja az iskola szellemiségét.
Hamvas Bélát, az igazság nagy tisztelőjét és követőjét megfosztották az írás, a publikálás lehetőségétől – mondta az államtitkár.
Hamvas Béla a háború után belépett a Magyar Kommunista Pártba, íróként publikált, azonban már 1948-ban elnémították, b-listázták (azaz politikailag megbízhatatlannak minősítették) és kényszernyugdíjazták, elvesztette a Fővárosi Könyvtárban betöltött állását. 1951-től 1964-ig raktárosként és gondnokként dolgozott Inotán, Tiszapalkonyán és az Oroszlány melletti Bokodon az Erőműberuházó Vállalat építkezésein.
Az államtitkár azt mondta: bízni kell abban, hogy az új köznevelési rendszer megteremti a jelenlegi és a jövő nemzedékeinek mindazon lehetőségeket, amelyeket kihasználva a műveltségnek, a tudásnak, az erkölcsiségnek magas szintjére juthatnak el. Arra a szintre – tette hozzá – amelyre az iskola névadója eljutott.
A kormányzat ezt a műveltségeszményt kívánja megvalósítani, erről szól a jövő iskolája – hangsúlyozta.
Az oroszlányi képviselő-testület tavaly tavasszal döntött arról, hogy egyesül a város két középiskolája, majd idén februárban arról is határoztak, hogy az új intézmény a Hamvas Béla Gimnázium és Szakképző Iskola nevet viseli szeptembertől.
Az összevonást követően az iskolában mintegy 900 diákot oktat csaknem 100 pedagógus.
Az átszervezés célja az volt, hogy a középfokú képzés továbbra is biztonságosan finanszírozható legyen a városban, és csökkenjenek az intézményi kiadások.