Az MSZP az LMP-ben jelenleg zajló tisztújítás miatt ránehezedő nyomás hatásának tudja be, hogy a párt frakcióvezetője bírálta őket a paksi atomerőmű bővítése kapcsán.
Harangozó Tamás, a szocialisták frakcióvezető-helyettese az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében írt erről Jávor Benedek korábbi kommünikéjére reagálva, amelyből szerinte az viszont kiderült, hogy a zöld gazdaság ügye mindkét párt politikájának középpontjában áll.
Jávor Benedek az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében bírálta az MSZP Pakssal kapcsolatos álláspontját. Az LMP frakcióvezetője úgy ítélte meg, véget ért az MSZP „zöld fordulata”, mert amíg Mesterházy Attila szocialista pártelnök korábban amellett érvelt, hogy „a legtisztább energia az, amit nem használunk el”, Harangozó Tamás frakcióvezető-helyettes már a paksi atomerőmű bővítését sürgeti, és a beruházási előkészületek egyoldalú pártfelügyelete és a társadalmi kontroll teljes hiánya miatt aggódik. Az LMP részben osztja ezeket az aggályokat, ugyanakkor ha más hátterű vállalkozásokat is bevonnának, a bővítés ugyanolyan elhibázott lépés lenne, mint „a baloldali oligarchák” nélkül - mutatott rá. A politikus azt is kijelentette: a „gigamutyi” akkor kezdődött, amikor a Fidesz, az MSZP és az SZDSZ 2009-ben felhatalmazást adott az előkészületekre a parlamentben.
Harangozó Tamás ezekre reagálva azt írta, örömmel olvasták Jávor Benedek közleményét, amiben a frakcióvezető kiállt az MSZP kezdeményezése mellett, hogy – amennyiben a kormánypártok döntöttek a paksi atomerőmű bővítéséről – akkor azt átláthatóan, a nyilvánosság teljes bevonásával tegyék. Az is újra kiderült, hogy a zöld gazdaság ügye mindkét párt politikájának középpontjában áll, a környezetvédelem fontossága mellett a magyar gazdaság kitörési pontját jelenti - teszi hozzá. A szocialista frakcióvezető-helyettes szerint arról „majd nem ártana érdemben beszélni”, hogy a Paksi Atomerőmű jelenlegi blokkjainak közelgő leállása után miként lehet a magyar áramtermelés 40 százalékát kizárólag zöldenergiával pótolni.