Az Aszad-rezsim kiiktatása ajándék Izraelnek – de Törökország és az USA is jól járt vele
Korábban hatszázezer ember halt meg a polgárháborúban, a véreskezű elnök kitartott, most azonban rendszere elvesztette külső és belső támasztékait.
Megtisztuláson esik át a rendőrség, hogy ősztől morálisan megerősödve végezhesse hivatását – mondta az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs igazgatója a fegyveres testületet érintő szervezeti és személyi változásokról, a rendőri korrupciós ügyekről, az eddig megoldatlan merényletekről és a szélsőséges felvonulásokról is szólva.
Garamvölgyi László az MTI-nek adott interjújában cáfolta azokat a híreket, hogy leváltanák a budapesti és az országos rendőrfőkapitányt. A szóvivő azzal kapcsolatban, hogy az utóbbi időben számos kritika érte a rendőrséget a különféle rendezvények biztosítása miatt, elmondta: elismerik, sőt sokszor ők tárják a nyilvánosság elé, ha hibáznak. Ezek az ügyek sosem maradnak következmények nélkül, de vannak olyan esetek, amikor a rendőrségnek nincs jogalapja fellépni, mert nem valósul meg bűncselekmény vagy szabálysértés. Ide sorolta az Izrael elleni futballmérkőzésén történteket is, álláspontja szerint ez erkölcsi és nem jogi kategória.
Megemlítette, hogy az Ozora fesztiválként ismert rendezvénnyel kapcsolatban már elkészült egy főkapitányi vizsgálat, amely több szakmai hiányosságot is megállapított, míg a ceglédi romaellenes felvonulással kapcsolatban most készül a jelentés.
Arra a kérdésre, hogy a rendőrség hogyan készül fel az egyre szaporodó helyi konfliktusok kezelésére vagy a közeljövőben tartandó, a rendőrség tiltó határozata ellenére a bíróság által engedélyezett gárdaavatásra, szembeötlőnek nevezte, hogy éveken, évtizedeken keresztül, egymással békében élő közösségek egyszer csak egymásnak esnek, majd menetrendszerűen ezek a „helyi ügyek” országos médiavisszhangot kapnak. Azt is „igen érdekesnek” nevezte, hogy ekkor rendszerint mindig megjelennek a helyszínen politikusok, akik aztán kritizálják a rendőrséget. Ha intézkedett, azért, ha nem meg nem, akkor azért.
Álláspontja szerint rendkívüli bátorság kellett ahhoz a jelenlegi rendőri vezetésnek, hogy nekilásson a korrupció gyökeres kiirtásának, és mint mondta, bármennyire fájdalmas is, de végre kell hajtani.
Ezt a folyamatot a dandártábornok „tisztítótűzhöz” hasonlította: a nem az állományba valók „megsemmisülnek”, míg a becsületes, döntő többség morálisan megerősödve fogja végezni embert próbáló hivatását.