A médiatörvényhez módosításokat készítő fideszes képviselő szerint a Klubrádió félreérti a javaslatát, vagy „üldözési mániában szenved”, arról ugyanis szó sincs, hogy bárki is a csatorna ellehetetlenítésére törekedett volna. Menczer Erzsébet csütörtökön a Klubrádió vezetése által elmondott bírálatokkal kapcsolatban az MTI-vel azt közölte: az általa kezdeményezett változtatások célja, hogy a 2010-ben elfogadott új médiatörvényben érvényüket vesztett szabályokat kivezessék a jogszabályból. Mint mondta, most, hogy az Alkotmánybíróság döntése a jogszabály pontosítását tette szükségessé, megtörtént a törvény felülvizsgálata.
Menczer hangsúlyozta: a módosítás nem a Klubrádióról szól. Mint kifejtette, a korábbi törvény értelmében közműsorszolgáltatók, kereskedelmi és nem nyereségérdekelt rádiók működhettek, az új médiatörvény azonban e kategóriákat részben megszüntetve már csak kettőt tartalmaz: a kereskedelmi és a közösségi médiaszolgáltatót.