Rábólintott a PSZÁF a Rába megvételére

2011. november 09. 18:44

Jóváhagyta a PSZÁF a vagyonkezelő vételi ajánlatát a Rába részvényeire.

2011. november 09. 18:44

A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete jóváhagyta a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) által benyújtott kötelező nyilvános vételi ajánlatát a Rába Nyrt. valamennyi részvényére - közölte a Rába szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján. Az ajánlatot november 11 és december 12 között lehet elfogadni. Az MNV 815 forintot ajánlott a Rába részvényeiért. A cég papírjai szerdán 791 forinton zárták.
 

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 20 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
tommybravo
2011. november 10. 16:54
Az állami tulajdont kipróbáltuk. Nem vállt be. Jöhet a következő ölet.
saddlenode
2011. november 10. 09:12
"Ne próbálja nekem senki bemagyarázni, hogy akkor működik egy ország jól, ha semmije nincs" nem tudom belegondolsz-e, hogy ezzel azt mondod, hogy egy ország-"nak" akkor "van" valamije, ha ez a valami állami kézben van. magyaro-on 25 éve pl. minden iparág állami kézben volt és tudjuk hogyan működött. akkor ezek szerint "mindene" volt az országnak. (mellesleg: kissé abszurd h ezt az etatista álláspontot magyaro-on magukat jobboldalinak tartó emberek vallják. a jobboldal mindenhol a világon azt jelenti, h a privatizáció híve az állami tulajdonnal szemben) a járműipar kapitalista gazdaságokban nem szokott állami kézben lenni (igen, vannak kivételek, régebben pl. Nagy-Britanniában egy része állami kézben volt, de ebből mára semmi sem maradt). ettől még ami iparág JELEN van egy országban az ott van, ha úgy tetszik az "országé". nem értem mégis mi a fene utal arra, hogy az ipari tervezéssel/termeléssel több mint 20 éve nem foglalkozó, releváns szakemberekkel nem rendelkező, mélységesen korrupt, bürokratikus és lomha magyar állam jobban irányítana egy ipari vállalatot mint piaci befektetők. ezzel nem azt mondom h _általában_ nincsen olyan feladat amit egy adott állam (mondjuk a dán állam) ne látna el jobban mint 1 adott befektetői csoprt, hanem h KONKRÉTAN a mai magyar állam szinte garantáltan rosszabbul fogja, ha 1 ipari cégről van szó. munkahelyeket meg sokféleképpen lehet teremteni, pl. állami megrendelésekkel, de ma magyaro-ra alighanem főleg az adók és járulékok _kiszámítható_ csökkentése férne rá.
nomármost
2011. november 10. 08:54
Nem értem a fanyalgókat! Az ellenzék, a szarszervezetek sürgetik a munkahelyek létrehozását. A Rába visszavétele, esetleg terjeszkedése, vagy valami új , vagy prosperáló termék gyártása ebből a szempontból is csak hasznos lehet! Ne próbálja nekem senki bemagyarázni, hogy akkor működik egy ország jól, ha semmije nincs. Most éppen ez a helyzet és ez jó?????? Ez a kormány más utat jár be, én drukkolok nekik, méghozzá önös érdekből.
saddlenode
2011. november 10. 08:25
"Volt növényolaj iparunk, volt konzerviparunk, volt tejiparunk, voltak cukorgyáraink, volt egy Ikarusunk, volt Ganz-Mávag, volt Ganz Villany, volt némi hajógyártásunk, volt Borsodban acéliparunk." igen. és el voltunk zárva a világpiactól, a kgst piacra voltak "jók" az áruink. ahogy egybenyitották a világpiaccal ezeket a remek iparágakat totál összeomlottak, teljesen mindegy lett volna milyen privatizációs eljárással történt volna meg a dolog, ha a produktivitásuk olyan szinten lett volna, h lehet vmit kezdeni velük, akkor nem zárják le az új tulajdonosok. mi a francért gondolja azt bárki is, hogy ha átvesz versenyképtelen üzemeket a magyar állam, amely semmilyen ipari-tervezési-műszaki kompetenciákkal nem rendelkezik, akkor ezek a vállalatok jobbak lesznek??? ettől csak romolhat a teljesítményük, mert mostmár állami pénzből lesznek életben tartva, piaci kényszer nélkül. pofon a sz.rnak.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!