Az év híre: a svédek Magyarország miatt féltik az Európai Unió biztonságát
Eközben Stockholmban azt sem tudják, hogyan küldjék haza az illegális migránsokat.
Az unióval barátkozik a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, ugyanakkor az oroszokkal szerződik - írja a NOL Magyarország hosszú távú energiastratégiájával kapcsolatban. Bencsik János szerint csak a kétoldalú kapcsolatok jelenthetnek megoldást.
Két, egymásnak látszólag ellentmondó álláspont körvonalazódik a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumnál (NFM) arra vonatkozólag, hogy az uniós tagállamokkal együttműködve, vagy nélkülük biztosítsa Magyarország hosszú távú energiaellátását - írja szerdán a NOL.
A portál beszámol róla, hogy kedden Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter Lengyelországban kijelentette: Magyarország határozottan kiáll az Európai Unió energiabiztonságának növelése mellett. Ezzel szemben - olvasható a NOL-on - a tárcavezető szeptember 15-én Moszkvában Alekszej Millerrel, a Gazprom-csoport elnök-vezérigazgatójával és Alekszander Medvegyevvel, az orosz állami energiaóriás vezérigazgató-helyettesével tárgyalt a két ország hosszú távú stratégiai együttműködésének lehetőségeiről. A portál a tárca akkori közleményét idézve azt írja: Fellegi Tamás ott azt hangsúlyozta, hogy a magyar kormány a Nabucco gázvezetékterv támogatása mellett kiemelt gazdasági és stratégiai projektnek tekinti a Déli áramlatot is.
Bencsik János államtitkár az ügyről a NOL-nak úgy nyilatkozott: nem halad barátságos irányba az EU és a külső partnerek együttműködése az erőforrások biztonságos beszerzése területén; 10-15 év távlatában csak a kétoldalú kapcsolatokra és szerződésekre törekvő európai államok lesznek képesek biztosítani gazdaságuk és társadalmuk működtetéséhez szükséges energiát.