Komoly büntetőjogi következmény: ez jár annak, aki a mai bombariadót csinálta
Megnéztük, hány év jár a mai bombariadóért a törvény szerint.
A rendszeres házkutatások és fegyvergyűjteményi darabok lefoglalása miatt az Amnesty Internationalhez fordult a Had- és Kultúrtörténeti Egyesület.
Az Amnesty Internationalhez fordult védelemért a hadszíntér-kutatókat és fegyvergyűjtőket tömörítő Had- és Kultúrtörténeti Egyesület. A társadalmi szervezet nyílt levelében azt nehezményezi, hogy tagjainál rendre megjelenik a rendőrség, számos gyűjteményi darabot lefoglal – és sokat soha nem látnak viszont gazdái.
Az egyesület azt állítja, tevékenysége igenis legális – hadisírokat gondoz, harcjárműveket restaurál, és hadieszközöket gyűjt. Illetve cserélgetnek is egymás között a gyűjtők, de ez nem jelent pénzforgalmat, azaz fegyverkereskedelmet. Szebenyi István, az egyesület elnöke szerint tevékenységük az Európai Unió több országában teljesen legális.
Az ORFK álláspontja az, hogy bűncselekményt követ el, aki lőfegyvert vagy lőszert engedély nélkül készít, megszerez, tart vagy forgalomba hoz, fegyverét engedéllyel nem rendelkezőnek átadja, engedély nélkül szállítja és így tovább.