Színt vallott a Bloomberg: nyíltan Orbán Viktor ellen hangolja az olvasóit
A hírügynökség ezzel együtt Hann Endre minden állítását elhiszi.
A Bajnai-kormány és saját kormányzata eredményeit dicsérte Orbán Viktor a Frankfurter Allgemeine Zeitungnak adott interjújában. Orbán szerint most egyszerre kell költségvetési fegyelmet gyakorolni és gazdasági növekedést elérni, egyidejűleg pedig munkahelyeket teremteni.
„A válságra adott megkésett válaszként Magyarország két egymást követő kormánya egy éven belül az alábbi határozatokat hajtotta végre: a nyugdíjasok elveszítettek egy havi járandóságot, az áfa 20-ról 25 százalékra emelkedett, a nyugdíjkorhatár 62-ről 65 évre nőtt, az államháztartás kiadási oldalát pedig erőteljesen lefaragták. Ezek a lépések összességében többet tesznek ki, mint amire bármely más európai ország vállalkozott - mégpedig sztrájkok és tiltakozások nélkül. Tulajdonképpen ezért kijárna, hogy a külföld kalapot emeljen” - mondta Orbán Viktor a német Frankfurter Allgemeine Zeitungnak adott interjújában.
„Az én elképzelésem az, hogy becsüljük meg azt, ami van. A magyar hagyomány a parlamentáris rendszerben van: így volt ezt a két világháború között, sőt az első világháború előtt is. A középpontban a parlament áll, nem pedig az államfő... Magyarország nehezen viselné el a parlament és az államfő közötti vetélkedést, ezért azt ajánlom, hogy ne bocsátkozzunk ilyen kalandba” - jelentette ki a kormányfő az interjúban.
Orbán leszögezte: a deficit lefaragása önmagában nem művészet. Most azonban egyszerre kell költségvetési fegyelmet gyakorolni és gazdasági növekedést elérni, egyidejűleg pedig munkahelyeket teremteni. A különböző rendkívüli adók a gazdasági reform 2012 végéig történő megvalósítását szolgálják. A gazdasági válságban szertefoszlott az az elképzelés, hogy a szolgáltatások pótolhatják a termelést. Ezért a kormány a szolgáltatások helyett a termelésre akarja helyezni a súlypontot, és ehhez szükség van a német vállalatokkal való együttműködésre.