Orbán Viktor a szabadkai egyeztetés után kijelentette: „Elvi megállapodást kötöttünk arról, hogy a magyar kormány anyagilag is támogatja az MNT következő három évre szóló programját.” Pásztor István, a Vajdasági Magyar Szövetség elnöke szerint tervezik például egy iskolai ösztöndíjrendszer és egy kollégiumi rendszer kiépítését, valamint iskolabusz-hálózat indítását is.
„Nem gondoltam volna ennek az évnek az áprilisában, hogy lesz belátható időn belül olyan választási eredmény, amelyet én is meg fogok irigyelni” - gratulált a kormányfő a VMSZ-nek az MNT-választásokon elért „elsöprő” győzelméhez. A VMSZ 28 helyet szerzett a 35 tagú MNT-ben a június 6-i voksoláson.