Drága barátaim, megint házhoz megyek a pofonért
Én nem akarok egy pukkancs, sértett, nárcisztikus, hazudozós, bosszúálló, populista elnököt.
Az LMP frakcióvezetője szerint a kormánytöbbség az Országgyűlés megalakulása óta a hatalmát korlátozó fékek eltávolításán dolgozik. Schiffer András az MTI-nek adott interjúban elmondta: a Jobbikkal nem működnek együtt, legfeljebb néha egyetértenek, a szocialistákkal azonban keresik a párbeszédet.
Schiffer András szerint cinizmus, a sokszor emlegetett nemzeti együttműködés hiánya jellemzi a Fidesz-KDNP törvényalkotási gyakorlatát. Úgy véli, mindezt a csütörtökön véget ért parlamenti ülésszak tapasztalatai bizonyítják: a kormánytöbbség meg sem próbál érdemi egyeztetést folytatni a javaslatairól, és azon van, hogy „minden olyan alkotmányos féket eltávolítson, amely akadályozza a fideszes narancsuralom megvalósítását”.
A politikus több elfogadott törvényt is aggályosnak tart. A gazdasági és pénzügyi javaslatcsomag pedig szerinte „az álbaloldali kormány esélymegvonó politikájának része”, míg a kabinet első két hónapja nem a foglalkoztatottság és a gazdaság, hanem a devizahitelek törlesztőrészleteinek növekedését hozta. Üdvözli ugyanakkor a határon túli magyarok kedvezményes honosítását, a Trianon-emléknapot és a 2006 őszi rendőri brutalitás áldozatainak kártalanítását. Helyesnek ítéli azt is, hogy a kormány az elődjénél elszántabban lép fel a kilakoltatásokkal szemben.
Az LMP-frakció munkáját értékelve úgy fogalmazott: elégedett a képviselőcsoport, illetve a képviselők egyenkénti teljesítményével. Mint mondta, az egy főre jutó módosító indítványok számát tekintve övék a legaktívabb képviselőcsoport. Az LMP és a Jobbik, illetve az MSZP közötti viszonyt firtató kérdésre azt mondta: „ellenzéki létünkből adódóan olykor óhatatlanul egy gyékényre keveredünk, és néha egyet is értünk”. Schiffer szerint „az MSZP, noha kormányon szerette magát a jogállamon felül helyezni, demokratikus párt”, ezért keresik velük a párbeszéd és a parlamenten belüli „konszolidált együttműködés” lehetőségét. Példaként említette, hogy meghívták a frakcióülésükre Mesterházy Attilát is. A jobbikos képviselők ellenben rendszeresen kétségbe vonják az emberi méltóság egyenlőségét, valamint a jogállami eljárásokat, így a velük való együttműködés nem elképzelhető. Hozzátette: ez nem változtat azon, hogy esetenként egyetértenek, ráadásul szerinte „a Jobbik esetében is célravezetőbb az érvelő vita, mint a címkézés”.