Szolidaritási akciót szervez a 4K! és a Védegylet Papp Réka mellett. A fiatal lányt egy múlt nyári performansza miatt perelte be Verók István terézvárosi polgármester.
2010. május 12. 17:49
p
0
0
13
Mentés
„Verók István, a terézvárosi polgármester, aki legutóbb a hírhedt csendrendelettel próbálta elfojtani az életet, most beperelte az egyik barátunkat.” - indul a 4K! felhívása.
Papp Réka, aki az Általános Tüntetés szervezésébe segített be a 4K!-nak, múlt nyáron tartott egy performanszot, ahol néhány saját dalt énekelt, amit Verók és az előzetesben ülő Hunvald képével illusztrált. Verók cserébe rágalmazásért beperelte őt is, meg egy újságírót, aki tudósított az eseményről.
A 4K! a Védegylettel közösen pénteken este 6-kor szolidaritási akciót tart a Nagymező utcában a Konzervatórium előtt, ahol „sokan fogjuk elénekelni ugyanezt a dalt. Ha Verók komolyan gondolja, akkor pereljen be mindenkit.”.
A 11 éves Dominikkal Magyar Péter és a Tisza parlamenti képviselőjévé választott Bódis Kriszta készített interjút tavaly decemberben. A fiú gyámja tett feljelentést.
Fazekas Csilla, I. kerületi alpolgármester szerint közös belvárosi szabályozás kell, mert a rövid távú lakáskiadás nemcsak lakáspolitikai, de élhetőségi ügy is.