„Dühös vagyok a németekre” – elszabadultak az energiaárak Svédországban
Nem kellett volna bezárni az atomerőműveket a miniszterelnök szerint.
Hogyha ez a csomag most nem jön össze, akkor az egész hitelessége megkérdőjeleződik, nem fog az unió hitelt kapni, és ha nem kap hitelt, akkor a déli államok finanszírozhatatlanná válnak, lényegben leválnak az EU-ról, az eurózónáról, és innentől kezdve a dominók dőlnek – fogalmazott a politológus.
Mi a tétje a mostani költségvetési vitának az unió jövője és hazánk jövője szempontjából – tette fel a kérdést Lánczi Tamásnak Földi-Kovács Andrea. Erre a politológus úgy reagált, hogy a kérdés inkább az, hogy „megmarad-e az Európai Unió vagy szétesik darabjaira, a tét az ilyen nagy. Erről nem beszélnek a döntéshozók, mert nem akarják ijesztgetni az uniós állampolgárokat” – hívta fel a figyelmet Lánczi Tamás.
A szakértő kitért arra is, hogyha ez a csomag most nem jön össze, akkor az egész hitelessége megkérdőjeleződik, nem fog az unió hitelt kapni, és ha nem kap hitelt, akkor a déli államok finanszírozhatatlanná válnak, lényegben leválnak az EU-ról, „és onnantól kezdve a dominók dőlnek” – szögezte le.
Az úgynevezett „fukar négyekről” (Hollandia, Dánia, Ausztria, Svédország – a szerk.) a politológus elmondta, hogy ők nem szeretnének olyan nagy részt vállalni a déliek finanszírozásából, mint ami rájuk hárulna, és próbálják ezt másokra, többek között olyan államokra rátolni, mint Magyarország.
„A németek nagy játékosok, próbálnak a „fukarok”, a keletiek és a déliek között úgy egyensúlyozni, és a saját érdekeiket érvényesíteni” – fogalmazott.