A politikai gondolkodás és tudás fontos műveinek sokasága jelenik meg az így vagy úgy kormányhoz köthető intézmények gondozásában.
„Noha a Fideszt sokszor és szívesen bírálják tudáshiánnyal (ideértve olykor magamat is), ennél kevés erősebb téveszme van jelen a politikai nyilvánosságban. Jámbor András frissen megválasztott parlamenti képviselő a Jelennek adott interjújában ellenpontozta is ezt a vélekedést, amikor azt mondta: »Okosabbak nálunk a fideszesek, több nemzetközi szakirodalmat olvasnak, jobban behozzák azokat a tudásokat, amik a világban keletkeznek, a magyar politikába, sokkal nagyobb kitekintésük van.«
Ezt erősíti, hogy a Boston Politics is most az MCC gondozásában jelent meg. Nyilván első körben el lehet ütni azzal, hogy »saját könyveiket« adják ki, ám legutóbb ugyancsak az MCC publikálta – Széky János fordításában – Ivan Krasztevnek, a legjelentősebb kortárs liberális gondolkodók egyikének angolul több éve megjelent, Európa után című könyvét is. Azaz
De nemcsak olvasnak, hanem írnak is: elsősorban saját táboruknak igyekeznek tudást adni arról, miért és hogyan készítik a politikát.
A Schmidt Mária vezette Közép- és Kelet-Európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Alapítvány például zsebkönyvsorozatot indított: a kötetek közül az elsőt G. Fodor Gábor jegyezte Politikai virológia címmel a kormány Covid-válság-kezeléséről, a következőt pedig Békés Márton Nemzeti blokkcímmel a nemzeti együttműködés rendszerének kulturális és politikai hátteréről.”
Nyitókép: Facebook-videó