Igazából tudtam, hogy váltanom kellene országot
Ehelyett ott rohadtam szinte minden magyar tévécsatornánál.
Márki-Zay egyre inkább úgy viselkedik, mint azok, akikkel szemben meghatározta magát.
„Az eddigi politikai teljesítménye reményt adott az ellenzékváltásra, MZP viszont egyre inkább úgy viselkedik, mint azok, akikkel szemben meghatározta magát.
Márki-Zay Péter néhány hónapja még csak az ellenzéki összefogás »kirakatkonzervatívja« volt, aki – úgy tűnt – esélytelenül indul el a miniszterelnök-jelölti előválasztáson, ma pedig ő Orbán Viktor 2006 óta legpotensebb kihívója. A sikerét leginkább annak köszönheti, hogy egy csomó mindenben különbözik attól, amiket a magyar politikában megszokhattunk:
azonban MZP ezekről és bármiről hajlandó gyakorlatilag bárkivel beszélgetni, a magyar politikában szokatlan mértékben nyitott a párbeszédre. MZP ígéretei között nemcsak a kormányváltás, hanem az ellenzékváltás is szerepel, és az erre való tömeges választói igényt erősítette meg a miniszterelnök-jelölti előválasztáson aratott győzelme.
MZP ugyanis azzal nyerte meg az előválasztást, hogy ott az ellenfele tulajdonképpen Gyurcsány Ferenc volt, az MZP-t karikázók Gyurcsány Ferencet küldték el a francba, kinyilvánítva azt az igényüket, miszerint nemcsak a Fideszből van elegük, hanem a 2010 előtti baloldalból is.”
***
Ez minden, csak nem ellenzékváltás és jobboldaliság – összeomlóban a Márki-Zay-jelenség
A Mandiner Reakcióval hétről hétre igyekszünk elmagyarázni fontos (itthoni és külföldi) közéleti ügyeket közérthetően és lényegre törően. Célunk, hogy néhány percben vázoljunk a Mandiner felületein egyébként bővebben és alaposan is kifejtett, bemutatott témákat. Az első rész a baloldali előválasztást megnyerő Márki-Zay Péter állítólagos jobboldaliságáról, kereszténységéről, illetve arról szól, hogy bár egyesek azt mondják róla, mégsem váltotta le az ellenzéket.
Nyitókép: MTI / Ujvári Sándor