Trumpot a háttérhatalmak likvidálták

2020. november 19. 09:38

Ezt a kultúrkört már évszázadok óta nem a szakrális tudat, hanem az anyagi haszonszerzés motiválja és tartja egyben.

2020. november 19. 09:38
Bogár László
Bogár László
Vasarnap.hu

Túl vagyunk az Amerikai Egyesült Államok elnökválasztásán, de sok még a nyitott kérdés. Mi várható a térség, illetve a világ jövőjével kapcsolatban?

Az ember már csak ilyen, mindig abban bízik, hogy ha megismeri a jelenségeket mozgató lényeget, akkor jobban ellenőrzése alatt tudja tartani azt a titokzatos dolgot, amit jövőnek nevezünk. Az amerikai elnökválasztás esetében is érdemes a jelenségek mögött meghúzódó eseményeket megismerni, mert azok sok mindent megvilágíthatnak a bekövetkezendő folyamatokról. Mielőtt az elnökválasztásra rátérnék, szólnom kell pár korábbi összefüggésről, ugyanis ezek nélkül nem érthető meg a jelenünk. Az USA létrejötte mögött feltűnik egy hatszáz éve zajló, példátlan történelmi kísérlet, mely a globális világhatalomról szól.

Korábban sok ezer éven keresztül különböző nagy kultúrák éltek egymás mellett. Mindez az 1400-as, 1500-as években kezdett megváltozni, amikor a Nyugat kísérletet tett rá, hogy az Európán kívüli területeteket gyarmatosítsa, és egy univerzális civilizációt hozzon létre. Ez egy évszázadok óta folytatott brutális erőszaktett, amely – saját értékei alapján – a mai napig egységesítésre törekszik. Ez a Nyugat persze nem az a keresztény Nyugat, amit gyakorta szeretnek hangoztatni. Ezt a kultúrkört már évszázadok óta nem a szakrális tudat, hanem az anyagi haszonszerzés motiválja és tartja egyben.

A hit elhagyása vezetett a birtoklási vágy felerősödéséhez?

Részben. Amikor a modern Nyugat deszakralizálttá vált, akkor az emberi létezés értelmét már csak a fizikai élvezetek kielégítésére alkalmas anyagtömegben találta meg. Ez pedig egyértelműen egy zsákutca. Európa sohasem tudott egységes birodalommá lenni – egymással vetélkedő nemzetállamokból állt, illetve áll ma is. A világ akkor változott meg, amikor a nagy, irányító erő, a »névtelen háttérhatalom« az Amerikai Egyesült Államokat »legyártotta«, és a világ felett »őrködő« birodalommá tette.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 78 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Highlander07
2020. november 20. 19:43
bogár is megbolondult - már ha nem volt mindig is az... Kurvára nem likvidálták, te vészmadár!!!! Pont a te fatjtád miatt, aki szinte félistenként tekint ezekre a genetikailag sérült, totálisan hülye idiótákra, miattatok vannk ott, ahol!!!!! Ezeket a helyükön kell kezelni, nem úgy, ahogy ti!
egynick
2020. november 19. 15:28
Trump saját magát likvidálta.
szürkeSzarvas
2020. november 19. 13:48
A lényeget illetően nagyjábol az a helyzet,amit a Laci bácsi ir.
Vakfolt
2020. november 19. 13:03
A hatszáz évet kissé soknak tartom. Az első rabszolgakereskedők meg ültetvényesek nem gondolkoztak birodalomban. Az Amerikát meghódító telepesek sem. Az első gondolatok a vasútépítőknél vetődhettek fel, ami a függetlenségi nyilatkozat körül tülekedő szabadkőműveseknél már biztosan ki volt dolgozva, és az is, hogy hogyan hajtsák végre. Beszédes, hogy majdnem közvetlenül a függetlenségi háború után indul be a francia forradalom, hogy majd Napóleon leigázza Európát, és mikor nem megy, a negyvenes években a forradalmakkal ismét megpróbálják, majd megint csak majdnem párhuzamosan megy a német egység és az amerikai polgárháború. Szóval szerintem 250 év lesz az inkább, de az keményen rámegy, valóban.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!