Gyorsan kiderült: Trump tud engedni, ha kell, és mindig van B-terve
Bár a mainstream sajtó holmi diktátorként mutatja be a megválasztott elnököt, a Gaetz-ügy megmutatta, gyorsan képes korrigálni.
Ha Kim nem veszi őt komolyan a választási évben, legalább Hasszán Róháni tegye már meg.
„Az iráni rezsim az elmúlt évtizedekben agresszívabb volt, mint az észak-koreai diktátor. Terroristahálózatokat épített, polgárháborúkat szított, amerikai katonákra támadt, és gépek lelövését tervezte el. Trump ezért bánik keményebben Teheránnal, mint Kimmel. Iránt katonailag támadta meg. Egy célpont volt, nem a teljes területet támadta meg, de az üzenet egyértelmű volt. Csak egy olyan Amerika tárgyalhat Teheránnal, amit komolyan is vesznek.
De valóban olyan komolyan veszik, mint azt Trump sugallja? Észak-Koreával lényegében megszakadt a párbeszéd. Nem teljesen halott politikai értelemben, de nem folynak tárgyalások. Trump kampányszlogenje, miszerint Észak-Koreának sosem lesznek interkontinentális rakétái, mehet a kukába. És ez érvényteleníti a sajtótájékoztatón elhangzott patetikus nyitómondatot, miszerint Iránnak sosem lesz atombombája. És ez veszélyezteti Trump politikai önképét.
Ha Kim nem veszi őt komolyan a választási évben, legalább Hasszán Róháni tegye már meg. A Szulejmáni elleni támadás után Trump óvatosan megfenyegette Teheránt a hipermodern fegyverzetével is. De egy atommentes jövő csillogó képével magához is kezdte csalogatni Teheránt, csakúgy, mint annak idején Kimet.
A 2020-as választási évben Trumpnak olyan képekre van szüksége, amik háború helyett békét sugallnak, hogy alátámassza: ő olyan dolgokat is meg tud csinálni, amiről az elődjei csak álmodozni mertek. Ezt Kim és Róháni is nagyon jól tudják. Trump választói nem akarnak kellemetlen meglepetéseket. És ezért áll Trump nagyon messze attól, hogy utalja a helyzetet. Ez a drámaian bejelentett, de tartalmilag kétértelmű sajtótájékoztató háttérüzenete.”