„Weber szavai szerint nem lehet a kereszténydemokrácia értékeivel szakítani, így azt követeli a magyar kormánypárttól, hogy állítsa le a Brüsszelt támadó kampányt, kérjen bocsánatot az EPP tagpártjaitól, valamint a Közép-Európai Egyetem (CEU) működését Magyarországon ne akadályozza.
Mindhárom felvetés több sebből vérzik, már csak a kereszténydemokrácia értékeinek figyelembe vételével is. Az Európai Unió ugyanis – legalábbis a remények szerint – egy demokratikus intézmény, ahogy az EPP is az kell, hogy legyen, amelyben valamely tagnak igenis minden joga megvan arra, hogy bírálja a szerinte rossz úton haladó Európai Bizottságot. Sőt, akár az EPP-t magát is kritizálhatja, hiszen az Európai Néppárt nem egy homogén szervezet. Mint pártok uniós szövetsége bizony rengeteg nézet belefér a gyűjtőpártba, egy ernyő alá terelve az alkalmasint szélsőliberális svéd Mérsékeltek nevű pártot, a Wilkommenskulturért felelős, hatalmasat bukott német CDU-t, vagy az életéért küzdő, szebb napokat is látott francia Köztársaságiakat.
Minden pártot saját országában, saját közegében lehet csak értelmezni, ahogy az Európai Unió is ezen országok összessége, ahol a különböző országok érdekei összhangba kerülnek, minthogy ez a diplomácia lényege, nem a kötelező együtt menetelés felszólításra. Ezen érdekek és értékek közé pedig nem tartozhat az, hogy egy legalábbis gyanús hátterű amerikai magánegyetemet kiválasztanak, s arra szólítják fel a magyar tagpártot, egyben a magyar kormány vezető erejét, hogy azzal kivételezzen, a hazai törvényeket áthágva hagyja, hadd tevékenykedjen a CEU, ahogy akar.”