Az ítélet

2018. május 09. 06:46

Ha a LIBE bizottság vádjait megpróbáljuk objektívebb alapokra helyezni, mint a Soros által finanszírozott intézmények véleménye, rögtön kiderül, hogy benne vagyunk a nagy átlagban. Az ellenünk felhozott vádak alapján az uniós országok fele ellen alkalmazható lenne az a bizonyos 7. paragrafus.

2018. május 09. 06:46
Lóránt Károly
Magyar Hírlap

„Az összesen százhatvan oldalon sorakozó vádak teljes bemutatása lehetetlen, szükségképpen csak az átlagosnál érdekesebbeket emelhetjük ki. Maga a harmincoldalas LIBE-jelentés a korábbi alkotmányozással kapcsolatos – és már Brüsszellel elrendezett – vádakkal kezdi, például azzal, hogy korlátozták az Alkotmánybíróság jogkörét, hogy a bírákat hatvankét éves korban nyugdíjba küldik, hogy az adatvédelmi biztosnak hivatali ideje lejárta előtt el kellett hagyni hivatalát, hogy a vallásszabadság veszélybe került. Ez utóbbi arra utal, hogy egy 2011-ben elfogadott törvény következtében több száz, korábban törvényesen elismert egyházat töröltek a nyilvántartásból. Igaz, így is marad még huszonhét, a többit meg vallási gyülekezetként ismerték el.

A fenti vádakat azonban talán csak bemelegítésnek szánták, a többi már a jelennek szól. Például a korrupció emlegetése a Sargentini-anyagban, amelyet ott a kampányfinanszírozás átláthatatlanságával hoznak kapcsolatba. Ám a költségvetési ellenőrző bizottság háttéranyaga már úgy véli, hogy a korrupció jelenlegi szintje, valamint az államháztartás átláthatóságának és elszámoltathatóságának hiánya hatással van az uniós források magyarországi felhasználására, ami kimerítheti az uniós értékek megsértését, és kezdeményezhető a 7. cikkely szerinti büntetés. Emellett az anyag azt is szóvá teszi, hogy 2008 óta Magyarország tizenkilenc pontot veszített a korrupcióérzékelési indexben. Ezt az értékelést talán árnyalja, ha megemlítjük, hogy a költségvetési ellenőrző bizottság információit a KPMG-től, a világ négy legnagyobb auditáló intézményének egyikétől, az meg a GKI Gazdaságkutató Zrt.-től szerezte. Hogy az ilyen értékelések valóságtartalma mekkora, azt megítélhetjük, ha tudjuk, hogy a korrupcióérzékelési index országonként néhány szakértő megkérdezésén alapul, tehát száz százalékban szubjektív. Ha a korrupció állásáról objektívebb képet akarunk kapni, sokkal inkább az Eurobarométer tavaly decemberi felméréséhez kell fordulnunk, ahol országonként – véletlen kiválasztással – ezer-ezer embert kérdeztek meg, hogy számos aspektusban mondjon véleményt a korrupcióról. Ebből a vizsgálatból az tűnik ki, hogy Magyarország az Európán észak-déli irányban végighúzódó korrupciós tengely mentén nagyjából félúton helyezkedik el. Például arra a kérdésre, hogy van-e korrupció az országos közintézményekben, nálunk és a franciáknál a válaszadók egyaránt hetvenhat, az olaszoknál nyolcvanhét százaléka mondott igent, a skandináv országokban pedig csak a megkérdezettek fele. Abban a pillanatban tehát, ha a LIBE bizottság vádjait megpróbáljuk objektívebb alapokra helyezni, mint a Soros által finanszírozott intézmények véleménye, rögtön kiderül, hogy benne vagyunk a nagy átlagban. Az ellenünk felhozott vádak alapján az uniós országok fele ellen alkalmazható lenne az a bizonyos 7. paragrafus.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 13 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
tango47
2018. május 09. 17:06
Azért az elképesztő,, hogy a Szargentini jelentést olyan szervezetek véleményére alapozták, melyek semmivel sem bizonyították alkalmasságukat. Bevett gyakorlatuk, hogy egymás "kutatásaira" hivatkoznak. Ilyen alapon az én kutatásaimat is figyelembe vehetnék, melyek eredménye homlok egyenest ellenkezik a soros-csicskák véleményével. Ez egy rossz vicc!
catalina9
2018. május 09. 16:57
„Tíz évvel ezelőtt egy magyar vendégem meglátott íróasztalomon egy Fidesz-könyvet és megjegyezte, hogy régen szerette őket, de túlságosan szélsőjobboldaliak és antiszemiták lettek. (...) Ezek után megkértem, hogy említsen egy antiszemita Orbán-tettet. Nem tudott. Esetleg tudna-e egy antiszemita Orbán-megjegyzést idézni? Nem tudott. Megkérdeztem, akkor miért gondolja, hogy Orbán antiszemita. Ugyan már, ne legyél olyan naiv – mondta vendégem –, nem kell ahhoz antiszemita megnyilvánulás, hogy valaki antiszemita legyen” – emlékezik /Tibor/ Fischer," magyar származású Angliában élő díjnyertes író.
vendelin
2018. május 09. 09:06
- Sargentini elvátrsnő, ez az ítélet! - Ejnye! Az álmatlan éjszakák. A lónak is négy lába van, mégis megbotlik...
péterx
2018. május 09. 07:52
Helyenként ilyen orwelli világ lett az Unió : vannak egyenlőbbek...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!