„Huth Gergely (PestiSrácok.hu) és Dévényi István (Válasz.hu) vitája igazi csicsás dögunalomnak ígérkezett volna – mondjuk úgy 6 évvel ezelőtt. Valami olyasminek, mint amikor TGM és Heller Ágnes (ég és föld, tényleg) néz egymással farkasszemet Rónai Egon verejtékező homloka előtt, az ATV csillogó stúdiójában, ahol is a hátborzongató feszültségeket kb. egyedül az generálja, hogy míg Heller egy Rawls-értekezés ikszedik lábjegyzete alapján vezeti le, hogy Magyarországon fasiszta diktatúra van, addig TGM a Tőke sorai közé hosszan, ráérősen meredve; legott össze is kapnak a dolgon csúnyán, kész csoda, hogy vér nem folyik közben. A néző meg csak néz, néz, már nem is a tévére, hanem a falra – egy igen izgalmas pók mászik rajta éppen –, és egyszerűen nem érti, mért próbálják itt »izgalmas vita« címszó alatt akadálytalan mozdulatokkal belehelyezni egy uzsitasiba (ti. egy baltól balig terjedő vitába) a Westminster apátságot (ti. a világot), ha egyszer a Westminster apátság, ez a kis engedetlen, korrupt Orbán-bérenc, bizony már első blikkre is sokkal, sokkal nagyobbnak tűnik, mint egy uzsitasi.
Csak hát, nem 6 évvel ezelőtt vagyunk (vagy nem egészen), úgyhogy az ember mégis megnézi ezt a vitát, belenéz, hisz édes (sós, csípőssavanyú, kinek mi) a tudat, hogy itt azért valahol mégiscsak Orbán Viktor és Simicska Lajos fognak leülni egymással kissé – persze a maguk úrias, valamint igen jeles távollétében; ha nem is konkrétan tehát, legalább áttétek révén. Így-úgy. Nos, pontosan ez az a várakozás, amiből – a trashreality és -film szerelmeseinek nagy bánatára, semmi sem teljesedik be az alkalmon, a Morus Szent Tamás Kör »sajtóvitáján«.
Majdhogynem udvarias a beszélgetés: Huth szerint van Soros-terv, Dévényi kételkedik ennek létezésében, legalábbis nem érti, hogy ha mégis van, akkor »ugyan, mi lenne a célja«. A moderátor megmondja (nyílt társadalomnak hívják), de nem baj, azért hamar megbocsátanak neki. Korrupció is van, »önátverés lenne azt mondani, hogy nincs« (Huth), és bár azt is megtudjuk, hogy a letelepedési kötvények ügye nagyon-nagyon nincs rendben (Dévényi), túlságosan senki sem kapaszkodik a témába, se pro, se kontra. (»Ugyan, kérlek.« »Hát jó, ha kérsz.«)
A legizgalmasabb 20 perc, nyilván nem véletlenül, az ilyen-olyan »sérelmekről« és az ezekből fakadó »indulatokról« szól – direkte és indirekte. Huth Gergely persze ezen a téren óriási császár, valami sérelmi überbőségszarúja lehet neki, meg szemre simán megmondja bármely sérelem faját, nemét, pontos magasságát és súlyát, s hogy jó formában van-e mostanában, vagy lesérült, pihentetni kellene, majd biztos kézzel húzza elő a tökéletesen alkalmas ellensérelmet, mint egy jó (vagy rossz) kungfu-filmben.