Orbán Viktor: Fél éve még senki nem akart hallani a békéről, ma pedig mindenki erről beszél (VIDEÓ)
Ez a magyar elnökség legnagyobb eredménye.
Hogyan is működik az állami költekezés? Nagyon egyszerűen, az állam különféle módokon elveszi a versenyszektorban dolgozó állampolgár megtermelt vagyonát, majd azt elkölti.
„Hogyan is működik az állami költekezés? Nagyon egyszerűen, az állam különféle módokon elveszi a versenyszektorban dolgozó állampolgár megtermelt vagyonát, majd azt elkölti. A hangsúly az első részen van: az állam nem javak és szolgáltatások értékesítésével tesz szert vagyonára, hanem kényszerrel. Miután szert tett bevételére, mindenképp olyan dolgokra fogja költeni, ami kevésbé hasznos a társadalom számára, mivel a hasznos javakat az adófizetők önként is megvásárolták volna.
Például neked van kétszáz forintod, én pedig – az állam szerepében – kitépem azt a kezedből – megadóztatlak – bemegyek a boltba, és veszek belőle egy chipset, majd felajánlom, hogy ketten együk meg. Nos, talán szereted a chipset, de te egy tábla csokoládét szerettél volna venni a pénzedből, vagy legalább bármilyen édeset, nem pedig chipset. Én pedig széttárom a karomat, cinikusnak nevezlek, aki ellenzi a nyalánkságokat, és kijelenteném, hogy de pedig a nyalánkságokat meg kell venni, a hasunkat telíteni kell.
»A miniszterelnök azt is elmondta: Magyarországon tizenöt erdei kisvasút van, amelyekre 2015-ben nyolcszázezer ember váltott jegyet, amiből kitűnik, hogy a kisvasútra épülő turizmusra komoly igény van az országban. Az utóbbi években hét kisvasút épült, beleértve a szombaton átadott Vál-völgyit is. Egyrészt fejleszteni kell a meglévőket de van javaslat arra is, hogy a kisvasutak számát tovább növeljék – mondta Orbán Viktor.«
Ha komoly igény van a kisvasútra épülő turizmusra, az államnak nem szükséges pénzelnie azt, mivel az emberek önként fizetnének érte. Ha pedig pénzeli, a kisvasutak fejlesztésébe többet fektetnek, mint amennyit az emberek fizetnének érte, és úgy minden kisvasútra költött forint egy-egy forint, amelyet az emberek nem használhatnak fel saját céljaik eléréséhez, saját vágyaikhoz, a gazdaságban pedig olyan javak kerülnek létrehozásra, amire kevesebb szükség van, mint arra, amit az adófizetők, önként vásároltak volna.
A kormány csak addig mehet el, amíg a nép passzívan, de tűri. A magyar nép pedig épphogy kilábal a szocializmusból, és vajmi keveset ért a piacgazdaságról, így egyszerű őt megvezetni, hazudni neki, távol tartani tőle a tudást. Itt azon dolgozunk, hogy feltárjuk azokat az igazságokat, amiket követve az emberek is megérthetik, milyen hatással van a világukra a kormány egy-egy döntése, hogy az ország lassan kilábalhasson a szegénységből, a munkanélküliségből, amit az állam gazdaságpolitikája okoz – az államé, melynek miniszterelnöke a közgazdaságtan első leckéjét sem ismeri.”