Semmiből nem tanulnak: a németek szerint Magyarország téved, de majd ők mutatják az utat

Így oldanák meg Európa egyik legnagyobb problémáját.

Aki Széchenyit idéző léptékben áldozott magánvagyonából szülőhazájára, akinek világméretű jótékonysági tevékenysége ismertetéséhez szűkek ennek a cikknek, de az egész oldalnak is a keretei.
„Orbán Viktor, a (Soros-pénzen is) képzett politikus pontosan ismeri a filozófusból lett pénzember nézeteit. Éppen ezért ütött meg ilyen agresszív hangot: a mára magába fordult, bezárkózó orbáni államkísérletre nincs veszélyesebb, mint Soros és mestere, Karl Popper elképzelése a »nyitott társadalomról«.
Erősen dióhéjban: Popper és Soros szerint az ember, a közösség nem alkalomszerűen, hanem folyamatosan téved. A társadalmi rendszer különböző szintjén megjelenő tévedések kölcsönösen felerősítik egymást, illetve visszahatnak a rendszer alapjára is – ezt a jelenséget hívja Popper nyomán Soros »reflexivitásnak«. Azaz a neoliberális elmélettel szemben a kontroll nélküli szabadpiac nem egyensúlyi állapot felé halad, ellenkezőleg, egyik végletes kilengésből a másikba csap át. Így alakulnak ki gazdasági válságok – a reflexivitás tankönyvi példájának mondható a 2008-as összeomlás –, és ugyanezen rugóra járnak a politikai rendszerek veszélyes elfajulásai.
A politikai-gazdasági rendszer ezért szüntelen megkérdőjelezésre, cáfolatra és korrekcióra szorul. Ez az álladó önkontroll csak »nyitott társadalomban« lehetséges, ahol a civil szféra kiépülésével és megerősítésével kialakulnak a társadalmi önkorrekció mechanizmusai.(...)
Addig is, amíg kiderül, hogy kinek lesz igaza, megkérdezném: mint az egyik legnagyobb kortárs magyar, Soros György, aki komoly pénzösszegekkel segítette a szovjet elnyomás ellen küzdő ellenzékieket, aki Széchenyit idéző léptékben áldozott magánvagyonából szülőhazájára, akinek világméretű jótékonysági tevékenysége ismertetéséhez szűkek ennek a cikknek, de az egész oldalnak is a keretei, szóval egy ilyen világtörténelmi jelentőségű magyar vajon miért nem méltó a nyitott figyelemre – akár a jobboldalon is. Lehet Sorost is kritizálni, sőt elméletéből következően: kell is. Egy dolog azért biztos: aki Putyintól Lukasenkón át Kazahsztánon és Türkmenisztánon át Mianmarig világszerte annyi diktátor ellen lép fel, az rossz ember nem lehet.”