Importált bűnözés: bevándorló erőszaktevőket fogtak az Egyesült Államokban
Mindezt Massachusettsben, amelynek kormányzója már korábban közölte, nem működik együtt Trumppal a kitoloncolásokban.
Egy ország: az Egyesült Királyság. Két petíció: egy a bevándorlás mellett, egy pedig ellene. Közel ugyanannyi támogató aláírás. Mi történik a szigetországban?
„A térképek közti különbség döbbenetes. A migránsok befogadása melletti petíciót támogatók döntő többsége néhány nagyvárosban (Cambridge, Bristol, Brighton, Manchester, Glasgowb, Edinburgh), és legfőképp Londonban koncentrálódik. Éppen azokon a területeken, ahol a legnagyobb muszlim (elsősorban pakisztáni és bangladesi) közösségek élnek. Londonban választókerületi pontossággal megegyeznek azok a területek, ahol 15-20% feletti a muszlimok aránya, és ahol a legtöbben aláírták a migránsok befogadását támogató petíciót.
Ezzel szemben a korlátlan migrációt ellenzők sokkal kevésbé koncentráltan élnek az Egyesült Királyságban, a támogatókhoz képest jóval kiegyenlítettebben vannak jelen az ország egész területén. Nem meglepő módon azonban a bevándorlást ellenző petíciót azokban a városokban írták alá a legtöbben, amelyekben (vagy a környékükön) számottevő muszlim közösség él (Blackburn, Bradford, Birmingham).”