Orbán Viktor: Magyarország továbbra is a józan hang politikáját követi
Ukrán háború, nemzetközi elfogatóparancs, gazdasági semlegesség, nemzeti konzultáció – ezekről beszélt a Kossuth Rádióban a miniszterelnök.
Ausztria: 2 x 2 = 5, és abzug Ungarn. Németország: 2 x 2 = 6, az emberség jegyében. Szerbia: 2 x 2 = 3, és amúgy mi a probléma? Horvátország: 2 x 2 = kevés, de nekik az is sok. Franciaország: 2 x 2 = 2, de persze Calais-nál 7.
Ma már látszik, hogy a menekültválságra adott elemzések és válaszok mezejében messze kiemelkedik a magyar megoldás, Orbán Viktor megfejtése: 2 x 2 = 4.
Európa – a továbbiakban Spiró György Kvartett c. műve nyomán Ajrópa - irányítói ezt a matematikai feladványt sorra elvétették. De miért ez a 2 x 2 a példafeladvány? Mert a helyzet felismerése körülbelül ennek a matematikai feladatnak a nehézségi fokához mérhető. Az emberáradat tömegessége, feltűnő, időzítettséget mutató, nem szűnő ereje, a migránsok vegyes nemzetiségi összetétele, de azonos szándéka, a forrásvidékek vallásilag egységes, egyszersmind egységesen korrupt és nyomorú állapota arra a felismerésre késztet minden odafigyelő embert, hogy itt bizony elsősorban védekezni kell.
Aki megalázónak véli a helyzet és a 2 x 2 feladványai közötti párhuzamot, az kérem, vizsgálja meg az egyes kormányok és kormányfők válaszait! Ausztria: 2 x 2 = 5, és abzug Ungarn. Németország: 2 x 2 = 6, az emberség jegyében. Szerbia: 2 x 2 = 3, és amúgy mi a probléma? Horvátország: 2 x 2 = kevés, de nekik az is sok. Franciaország: 2 x 2 = 2, de persze Calais-nál 7.
Amíg ez az ajrópai válasz, addig Magyarország előtt három feladat áll: erős hadsereget szervezni, a határokon magas kerítést építeni és kinevezni egy tárgyalni tudó, értelmes külügyminisztert. Mert lehet, hogy minden társország eltéveszti a megoldást, de ne egy külügyekben alsótagozatos kisfiút küldjünk hozzájuk matematika tanárnak.
Pákozdi Imre