„A határvadász legalább annyira hatásvadász, mint a kamu határzár. Mert mi lesz a határvadászok feladata? Megvédeni a határt az illegális bevándorlóktól! Ki nem találtuk volna! Hiszen most is pontosan ez a feladatuk azoknak a rendőröknek, akik a határ közelében vannak. És mennyivel lesz több jogosítványa egy "határvadász" rendőrnek, mint egy "mezei" rendőrnek, akit most még nem határvadásznak hívunk? Valószínűleg semennyire, mert azért lőni csak nem fognak a kerítés mögött trombitálókra.
Az, hogy több rendőr kell a határhoz, nem túl eget rengető hír, főleg azok után, hogy a drótkerítés hatékonyságát már korábban megkérdőjelezték a szkeptikusok.