„A megoldási procedúrát NEM lehet nemzetállami módszerekkel kidolgozni. Ehhez nemzetközi összefogás kell. Orbán nem hisz ebben és nem is érdekli. Ő addig lát, hogy a határon megállítsa őket, a bajok forrásával már nem akar foglalkozni. Ez rövidlátó, felszínes és primitív politika (és gondolkodásmód), ami teljesen értelmetlen is, mint vizet merni a lukas csónakból. A menekültek száma nőni fog, és nem állítja majd meg őket egy kerítés.
Ami a szerb határra tervezett kerítést illeti, a Fidesz abból indul ki, hogy csak azok a határok lényegesek, ahol NEM Európai Uniós ország szegélyez bennünket. Kettő ilyen van: Szerbia és Ukrajna. Hogy miért csak ezekre kell fókuszálni? Azért, mert ha más határunkon jönnek be a menekültek, akkor nem mi leszünk az első európai uniós »fogadó-ország« vagyis később nem hozzánk lesznek visszatoloncolva. (Hanem például Horvátországba, vagy Romániába). Ám a szerb és ukrán határnál más a helyzet: akik itt érkeznek hozzánk (és így az EU –ba), azoknál mi leszünk a »fogadó állam« vagyis bárhová is mennek tovább a későbbiekben – pl. Ausztriába vagy Csehországba – később hozzánk küldheti őket vissza minden más tagállam.