Simicskológia és ügynökügy

2015. március 09. 19:11

Nem, nem hiszem, hogy Orbán Viktor ügynök lett volna, de azt sem, hogy az egész történetet Simicska Lajos az ujjából szopta.

2015. március 09. 19:11
Hont András
Hont András
hvg.hu

„Nem, nem hiszem, hogy Orbán Viktor ügynök lett volna, de azt sem, hogy az egész történetet Simicska Lajos az ujjából szopta. A gond, hogy az igazság nem fog kiderülni. Két okból sem.

Egyrészt a magyar közvéleményt az igazság általában nem izgatja: folyton rejtélyt keres, titkos mozgatórugót, így arról vitát folytatni sem hajlandó, ami a szeme előtt van, csak megérteni kéne. Márpedig a Fidesz-históriában lenne mit megérteni és földolgozni ügynökügytől függetlenül is. Sajnos az indulás sem olyan egyszerű és makulátlan, mint amit hinni volna jó. Megint spekuláció következik, bár ez csak konkrétumokon alapul. Adott egy félig kész kollégiumi épület, ahová gyorsan összegyűjtenek egy csomó tehetséges, ám problémás fiatalt. Az élére egy frissen diplomázott ambiciózus oktatót neveznek ki, aki történetesen a belügyminiszter veje. Ez lett a Bibó szakkollégium, innét indult a Fidesz. A részletek egymás mellé helyezése – esterházyul fogalmazva – ad némi vajszínű árnyalatot az eredetmondának; nem szabadulhatunk egykönnyen a gondolattól, hogy a Kádár-rendszer már embrionális állapotban manipulálta a független kezdeményezéseket, és hogy ennek máig ható következményei vannak. De mondom: ez nem titok, így hát a kutyát nem érdekel.

A másik ok: az egész magyar elit súlyosan belekompromittálta magát ebbe a homályos, könnyen manipulálható szituációba. Az, hogy a miniszterelnök tett-e szolgálatot – akár hivatalosan, akár informálisan – a pártállamnak elsősorban nem moráliskérdés, hanem biztonsági. Egyáltalán nem mellékes, hogy az ország első emberének kapcsolatrendszere transzparens vagy félig fedett. Pontosan ez volt a kérdés a D 209-ügyben is. Akik akkor megvédték Medgyessy Pétert, vagy a későbbiekben elszabotálták az aktanyilvánosság megteremtését, azok jelenleg nagyon szégyelljék magukat. Többek közt nekik is köszönhető, hogy jó darabig nem tudjuk meg, hogy a múltban mi és hogyan volt. Ennél már csak azt tudjuk kevésbé, hogy a jövőben mi lesz.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 105 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
catalina9
2015. március 10. 18:31
pszichodoki 2015. március 10. 15:06 De arról sosem ejtünk szót, mikor kiment a"az az áldott keresztény/ jaj bocs református vagy mi a faxom/ lelkületű az Unióba, hogy vonják meg a pénzügyi támogatást az országtól..." Hogy is volt ez pontosan pszichodoki? Egészen pontosan!!
catalina9
2015. március 10. 12:03
brabant89 [Hozzászóló kiszűrése] 2015. március 9. 20:10 a Tavares-jelentést például nem magyar elemzőintézetek kiadványaiból állították össze. " brabant Elvtárs viccel! "Herczog a pályázatában ezekkel a szavakkal polírozza az érdemeit a Tavares-jelentés című fejezetben: “Külön szólnék róla, mert – bizonyos hozzám eljutó információk szerint -, bár négyünk (az MSZP EP-képviselői – PS) munkájának mintegy bizonyítványa, hiszen az Európai Parlament kétharmados többséggel ítélte az Európai Unió lényegi ismérveitől eltérőnek az Orbán-kormány politikai irányvonalát és utasította el azt, kételyeket ébresztett itthoni – párton belüli – megítélésünkben. Összeállítása elsősorban Göncz Kinga és Tabajdi Csaba érdeme, végigharcolásában mindannyian részt vettünk, elfogadtatásáért valamennyien mindent megtettünk. .... Szeretném leszögezni: fellépésünk a Tavares-jelentés elfogadása során PÁRTSZERŰ, szakmailag előkészített és megalapozott volt, mindenben megfelelt VÁLLALÁSAINKNAK. Az Európai Szocialisták Pártjának vezetésében, az EP S&D frakciójában növelte a Magyar Szocialista Párt tekintélyét.” Brabant Elvtárs fellépése is PÁRTSZERŰ.
Zsusztina
2015. március 10. 07:52
Simicskának pedig én elhiszem, hogy elbizonytalanodott Orbánnal kapcsolatban, de egészen biztosan inkább van ennek üzleti alapja, mint az ügynökkérdés. Érdekes, hogy pont akkor lesz gyanakvó, amikor a kormány meg akarja törni üzleti hegemóniáját.
Zsusztina
2015. március 10. 07:47
A cikkben szó esik tartótiszt Medgyessyről, mint az eddigi csúcs-botrányosságról az ügynöktémában. Már hogy egy ilyen miniszterelnök lehetett. Pedig nem ő volt a legnagyobb botrány, hanem Horn Gyula!!!, az 56-os pufajkás, elvtárs a legmagasabb politikai körökben Kádár idején. Annyi icipici mentsége van a magyar választóknak, hogy az MSZP nem nagyon reklámozta anno, hogy Horn lesz a miniszterelnök, ha győznek.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!