Lehet-e rendszerszintű csalás az amerikai elnökválasztáson? – Amerika választ
Az előzetes előrejelzések fej fej melletti állás mutatnak, de mégis mi lehet a döntő a végén? Az elnökválasztás után ketté szakadhat az amerikai társadalom?
Lemaradtunk: Szlovákia totálisan beelőzött minket a pozsonyi GLOBSEC-kel.
„Láthatjuk, hogy Szlovákiának sikerült egy olyan geopolitikai, energiapolitikai és biztonságpolitikai fórumsorozatot rendeznie, amely évről évre egyre nagyobb befolyásra tesz szert. Jövőre lesz a tizedik alkalom, nem lennék meglepve, ha azon már a világ vezető nagyhatalmai is magas pozíciójú delegáltakkal képviseltetnék magukat. Így például simán el tudom képzelni, hogy a 2015-ös GLOBSEC-en már Angela Merkel, Németország kancellára is felszólal majd.
A szlovák külpolitikának tehát sikerült elérnie azt, ami számunkra csak álom: a semmiből létrehoztak valamit, ami miatt tisztelet övezi őket. Ehhez képest a magyar külpolitika jó ideje nm tud felmutatni komolyabb sikereket — a háromfelé tagolt magyar külpolitika külön megérne egy misét —, még egy ilyen jellegű konferenciát sem. Igaz, próbálkozások vannak: az Antall József Tudásközpont valószínűleg a GLOBSEC kihívójaként kívánt fellépni, amikor decemberben megrendezte a maga biztonságpolitikai konferenciáját, amelyen Kurt Volker volt a legnagyobb név. Majd meglátjuk, hogy tíz év múlva hogy állnak, remélem legalább olyan szinten, mint a GLOBSEC most. Mert országimázs és külpolitikai megítélés szempontjából szükségünk lenne erre.”