Mi sokkal többet költünk mozgáskorlátozott honfitársainkra (egyenként, a bölcsőtől a koporsóig), mint mondjuk a svédek, és egyre kevesebbet a Pető Intézetre.
„Nemzetközi tanulmányok igazolják, hogy azok a gyermekek, akik rendszeresen sportolnak, nemcsak egészségesebbek lesznek, hanem okosabbak is.
A felelősség azt írja elő, hogy teremtsünk meg minden lehetséges feltételt ahhoz, hogy gyermekeink több esélyt kapjanak a jövőbeli sikerekre – Orbán Viktor mondta ezt nemrég az adókedvezményből (tehát a felcsúti stadionhoz hasonlóan közpénzből) épült tamási sportcentrum avatásán. Részletesen ecsetelve, miért bölcs az állam, ha a sportba tereli az adóspórolásra vágyó vállalkozók pénzét, mondjuk az oktatás vagy a felzárkóztatás helyett.
Nem tudjuk, milyen tanulmányokat olvasgat Orbán, az viszont bizonyos: könyvtárnyi szakirodalom támasztja alá, hogy a legnagyobb hatásfokkal megtérülő társadalmi befektetés a korai fejlesztés – aminek klasszikus intézménye a hungarikummá minősített Pető-módszerrel dolgozó Pető Intézet (vagy a hasonló profilú és hasonló pénzügyi gondokkal küzdő Dévény Anna Alapítvány). A gazdag országok gazdagsága sokszor éppen abból fakad, hogy csak olyasmire adnak pénzt (arra viszont eleget), amire érdemes: mi sokkal többet költünk mozgáskorlátozott honfitársainkra (egyenként, a bölcsőtől a koporsóig), mint mondjuk a svédek – részben éppen azért, mert a korai fejlesztés hiátusai miatt esélyt sem kapnak rá, hogy később nettó befizetői lehessenek a közös kasszának –, és egyre kevesebbet például a Pető Intézetre (bár most az azonnali összeroppanás megelőzésére került némi aprópénz).”