Rendkívüli hír! Őrizetbe vették a Lakatos Márk-ügy gyanúsítottját!
Emberkereskedelem és fiatalkorúakkal való visszaélés vádjával vették őrizetbe a gyanúsítottat.
Nagyon sok olyan település van ma Magyarországon, ahol szívesen látnák néhány száz, vagy akár csak néhány tucat rendőr demonstratív felvonulását, hogy bűncselekményt akadályozzanak meg.
Sikeresnek értékelte a rendőrség Csókakő műveleti területesítését. A szombati, több száz rendőrt megmozgató akciót nem vizsgálja a Fejér Megyei Rendőrkapitányság, hiszen azt bűncselekmény megakadályozására indították, márpedig ott tartózkodásuk alatt nem is történt bűncselekmény az 1 274 lelkes községben.
Nagyon sok olyan település van ma Magyarországon, ahol szívesen látnák néhány száz, vagy akár csak néhány tucat rendőr demonstratív felvonulását, hogy bűncselekményt akadályozzanak meg. És ahol a rendőrség vonulna, biztosan nem hiányolná senki sem a Magyar Gárdát, sem annak tetszőleges mutációját.
Tudom, hogy ennek komoly, nagyon komoly költségei vannak, mégis talán megérne egy próbát. Mert az egész Magyar Gárda-ügynek nagyon rossz üzenete van. Egy percig sem vitatom, hogy megengedhetetlen, hogy pártirányítás alatt álló, félkatonai erő működjön az országban. Viszont a gárdát nem Vona Gábor ellenállhatatlan karizmája hívta életre, hanem az az általános érzés, hogy baj van. Baj van, és a magyar állam nem véd meg a bajban. Hogy nem tud, vagy nem akar megvédeni, az a helyi kisközösségek, az ott élők szempontjából erősen másodlagos. A lényeg, hogy az ország egyes részein nincsenek biztonságban a kiskertek, nincs biztonságban a magántulajdon, de még az emberi élet sem. És ebben a helyzetben, ha az emberek úgy érzik, nem számíthatnak a körzeti megbízottra, meg a megyei rendőrségre, akkor a gárdistákat fogják hívni, akkor is, ha ezért lenácizzák őket – legfeljebb előbb-utóbb azonosulni kezdenek a náculással, ha már úgyis rajtuk a bélyeg.
A rendőrség csókakői sikeres akciója vesszőfutása éppen ezért különösen kínos: míg a rendőrség komoly erőket képes megmozgatni erőszak-monopóliuma védelmében (amit ráadásul a nem túl szervezett Vadiúj Magyar Gárda gond játszik ki), addig annak a feladatának számos esetben nem képes megfelelni, ami miatt ezt az erőszak-monopóliumot kapta. És ezzel saját monopóliumát ássa alá, hiszen ha az állam nem képes biztonságot adni, akkor a polgár máshoz fordul efféle igényeivel. Biztonsági kamerákhoz, őrző-védő cégekhez, vagy éppen gárdákhoz.