Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
Amikor Szőcs Gézával megismerkedtem, akkortájt L. Simon László kiselemista volt valahol Fejér megyében.
„Amikor Szőcs Gézával megismerkedtem, akkortájt L. Simon László kiselemista volt valahol Fejér megyében. Ennek persze az égegyadta világon semmi jelentősége nincs. Esetleg egyik-másik borongósabb kedélyű kortársam a kultúra vidékeiről – lehet, hogy így kellene írnom: végvidékeiről – újra morfondírozhat azon: maradtak-e még itt-ott a régiek közül. (...)
Szőcs Géza – ez a rejtélyes férfiú – az újabb és egyetemes magyar irodalomnak az egyik legeredetibb szelleme, és a későbolsevik korszak egyik legbátrabb magyar közszereplője. Ezt ne feledjük akkor sem, ha úgy érezzük, okkal van morgolódni valónk egynémely kulturális ágazat mostoha állapota miatt, Simonban viszont – ebben a harsány, nyitott fiúban – az elképesztő hivatali munkabírást, a mindig józan, ám a (»szubjektív«) körülményeknek csak nehezen engedő és nem is indulatmentes keménységet lehet kedvelni, meg azt, hogy ott munkál benne, ott a politikus »én«-ben egy mélyen elkötelezett magyar (pannon) patrióta.
Hogy hivatalvezetőnek és nemzeti kulturális menedzsernek az »utóbbi« az alkalmasabb, azt az »előbbi« is tudja, de ha lecsitulnak a – feltételezhető – személyes konfliktusok és a – vélhető – szakmai érdekérvényesítő küzdelmek emlékei, akkor L. Simon szeme elé is ki fognak rajzolódni azoknak a vízióknak a fő vonalai, amelyek egy nagyon hosszú távú, több választási cikluson átívelő kulturális megújulási program keretei lehetnek, és amelyek egy jelentős része Szőcs Géza magánrögeszméjének látszik ma, amiknek megfogalmazásában esetenként semmi nem feszélyezte: pénzhiány, személyes-szakmai ellenszenv, politikai gyanakvás. A poéta, ha hivatalnok. Ezt még Arany János költői életműve is igencsak megsínylette…”