A háború eszkalálódik?

2012. április 13. 17:24

Hosszú távon jobban járnánk, ha azonnal összeomlana az országot külföldről „finanszírozó”, valójában kiszipolyozó hitelrendszer, mi pedig elkezdenénk gyalog járni.

2012. április 13. 17:24
Weiss A. Manfréd
Gondola

 

A helyzet egyértelmű: Orbán Viktor bejelentette: tudja, hogy az ő feje a tét.

Mi itt, a net szögletében, megengedhetjük magunknak a kimondás luxusát: Orbán Viktor, kormánya és parlamenti bázisa politikai élethalálharcban áll. A tét: Magyarország népe és államvezetése elfogadja-e a rá kiosztott szerepet vagy sem.

A magyarokra kiosztott szerep: a mindenkori véradó szerepe, azaz vérével (értsd: pénzével, gazdasági és természeti erőforrásaival) kiszolgálja a fejlett Nyugat igényeit vagy sem.

Az EU – Orbán ezt sajnos túl udvariasan fogalmazta meg – elhagyta önmagát. Alapítói a nemzetek testvéri békeszövetségének és szerves egyesülésének kereteként álmodták meg és gründolták. Mostanra viszont szimpla gyarmattartó szervezeti forma, amelynek legfőbb mozgatóereje, hogy a nagy multik minél több hasznot szívhassanak magukba.

Magyarország esetében a német kancellár asszony és a francia elnök, illetve e két állam vezetése nyersen megmutatta már az igazi énjét.

Nincs és nem is lesz IMF-hitelkeret Magyarországnak, amíg Orbán nem távozik. Erre garancia Merkel és »Sarko«.

Orbán Viktor élete egyik nagy döntése előtt áll. Lemondhat, elmehet nyugdíjba vagy horgászni. Maradhat, és akkor Magyarország nyakán belátható ideig nem lazul a hurok. (...)

Hosszú távon jobban járnánk, ha azonnal összeomlana az országot külföldről »finanszírozó«, valójában kiszipolyozó hitelrendszer, mi pedig elkezdenénk gyalog járni – és rövidesen mindenkinek lenne munkája, feladata, életének napi értelme, és még azelőtt visszafoglalnánk a hazánkat, mielőtt mások foglalják el.

 

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 127 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
durrbele
2012. április 14. 10:09
Lehet emelt fővel is távozni onnan ahová bepitiztük magunkat! Talán kicsit megkellene nézni a Kádári politikát s visszahozni ami működött és jó lett volna.Mondjuk 51% állami49% külföldi tulajdonú vállalatokat létrehozni.Amit eltetszettek tudatosan baszni az junijó kedvéért.
Hapci
2012. április 14. 10:09
Amíg itt ez a gazdaságpolitika (legjobb esetben 3-4% hiány, a rendszarváltás óta folyamatosan, miközben minden mozdíthatót eladtak/elpanamáztak hős kormányaink és csatolt részeik), aligha van más választásunk, mint sz*pni az EU f*szát. Ha viszont pénzért sz*punk, nem mi adjuk a kokikat... szóval ezzel a nevetséges, ordítozó hülyegyerek mentalitással (Orbán) le kellene számolni. Éppen úgy le kellene számolni, ahogy a bárki seggének rezzenetlen kinyalását előtérbe helyező szoci politikával... szóval felnőttesen kellene viselkedni... De mit is lehet tenni, ha a zemberek döntő többsége inkább kinyal gusztustalan seggeket (munkahely), mint hogy eggyel kisebb autóba és lakásba költözzön át...
Agricola
2012. április 14. 08:54
Huba úr elvetette a sulykot: „Hosszú távon jobban járnánk, ha azonnal összeomlana az országot külföldről „finanszírozó”, valójában kiszipolyozó hitelrendszer.” Régen az piócákat az orvosi gyakorlatban kiterjedten alkalmazták terápiás célokra. A magas vérnyomást gyógyították a piócákkal, feltételezték, hogy a gutaütést el lehet ezzel a gyógymóddal kerülni. A szipolyozásnak gyógyító hatása is lehet! Elkerülhetjük általa a túlzott jólét káros hatásait, például a gutaütést.
huttinger
2012. április 13. 23:44
Azért próbáljuk már ezt a háborút végig gondolni. Ugye 1998.-ban megkezdtük a csatlakozási eljárások sorozatát, hogy az EU-hoz mint gazdasági és mint politikai közösséghez tartozzunk. Letették elénk a "házirendet". Ha ide akartok költözni akkor ezek a szabályok. Az első Orbán kormány ideje alatt meg is kezdődtek a jogharmonizációs lépések. Ismétlem, az első Orbán kormány idején! Nem Horn Gyula és nem is Megyó miniszterelnöksége alatt, hanem Orbáné alatt. A jogi rész 2002-re el is lett simítva. Tehát az Alkotmány és nagyon sok más jogszabály EU komfortosítva lett. Ez feltétel volt a csatlakozásnál. És ezek után pont az lázadozik a szabályok ellen aki mind ezt nagyrészben levezényelte?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!