The Guardian: Nagy bajban Európa két vezető hatalma
A brit lap szerint ha Párizs és Berlin képtelen komoly politikai döntéseket hozni erős kormányok hiányában, az Unió hónapokig vagy még tovább is mocsárban vergődhet.
Magam évek óta következetesen képviselem írásaimban és felszólalásaimban, hogy Magyarország legfontosabb partnere hosszabb távon Németország lehet.
„Egy nagy hiányom végig volt a kormányzati munkát illetően, nevezetesen az, hogy a munkahelyteremtésben és ezen keresztül a vidékfejlesztésben jóformán semmi nem történt. Pedig volt erre csúcsminisztérium is, meg társminisztérium is, volt rá apparátus, hogy ezt kidolgozzák, menedzseljék! De nem!
( Tévedés ne essék nem elsősorban a közmunkákra gondolok ,bár azok is fontosak, hanem a tartós vidékfejlesztés eredményeképpen létre jövő és hozzáadott értéket teremtő munkákra)
Miért nem lehettet pld. azonnal az újonnan felállított megyei kormányzati hivatalok feladatává tenni, hogy minden megyére vagy régióra, szinte személyre lebontott foglalkoztatási vagy munkahely teremtési programot dolgozzanak ki és annak megvalósulását ellenőrizzék. Ez másképp ugyanis nem megy, ahogy mondani szokták valakinek csinálni is kell, nemcsak beszélni róla. Máshol is így csinálták ezt, névszerinti adatbázisban rögzítették az egész lakosságot, ki ,hol mihez ért,mit szeretne csinálni, ki fogja őt alkalmazni, mit kell ezért tenni stb.
Arról nem is beszélek, hogy a beruházások támogatását, egyáltalán engedélyezését vagy éppen kezdeményezését is ennek kell alárendelni ,
Sajnálatos, hogy általában is nagyon kevés konkrétum történt a gazdasági kormányzás területén , ami lényegében kimerült az adórendszer módosításában és néhány egyéb fiskális döntés meghozatalában. Ez azonban kevés, ez lehetett volna mondjuk 2 hónapi teljesítménye a kormánynak,de nem 2 éves. Kevesebb nagy teória kell és több szorgalom és gyakorlati kreativitás a hétköznapok gazdasági kormányzásában. (...)
Apropó németek. Magam évek óta következetesen képviselem írásaimban és felszólalásaimban, hogy a Magyarország legfontosabb partnere a válságból való kilábalásban de általában is hosszabb távon Németország lehet. Örülök neki , hogy végre ezt a kormányzó párt vezetői is belátták. Miután némi csalódással tértek vissza Vámbéry Ármint is megszégyenítő világ körüli gazdasági kortes körútjukról felismerték, bevallották ezt és remélhetőleg ennek szellemében ápolják majd a kapcsolatainkat is.”