Orbán igazi háborúja

2011. június 22. 12:06

Az államadósság súlyos terhei fojtogatják a magyar gazdaságot. A miniszterelnök most végső harcot hirdetett.

2011. június 22. 12:06
Papp József
Komment.hu

„A győzelem érdekében újra kell rendezni a sorokat. Be kell látni, hogy a csodafegyverként bevetett egykulcsos adó visszafelé sül el, ahelyett, hogy apasztaná, növeli az adósságot: tovább csökkenti a nemzetközi vállalatok által  létrehozott GDP adótartalmát, ugyanakkor a kkv-szektor terhelésén  semmit sem enyhít, mivel itt nincsenek akkora bérek, ahol az szja-csökkentés kifejthetné jótékony hatását. A külföldi beruházok idecsalogatásában is gyökeres fordulatra van szükség: nem az autóipari modellt kell erőltetni, hanem azt, hogy magyar innovációra, Magyarországon komparatív előnyökkel előállítható termékek létrehozására települjenek ide a fejlett műszaki kultúrájú multinacionális vállalatok.

Kíméletlenül el kell zárni továbbá a »mi kutyánk kölykeit« tápláló csapokat. Nem elegendő a szociális újraelosztás nagy fájdalmakkal járó szükségszerű visszavágása, a versenyszektorban végbemenő redisztribúciót is radikálisan csökkenteni kell. Igazi szabadságharcosként, azzal érvelve, hogy a nettó befizető országok csak a mi költségvetésünkből hiányzó áfa és osztalékadó egy részét adják vissza, el kell érni Brüsszelben, hogy az uniós forrásokat egy az egyben az adósság törlesztésére fordíthassuk, és ne klientúra-építésre pocsékolódjanak el.

Ezzel döntő csapást mérhetnénk az államadósságra. Egyfelől egyik utánpótlási csatornája végleg elzáródna. Másfelől pedig lehetőség nyílna arra, hogy a kkv-szektort meg lehessen szabadítani végre a béklyóitól: valóban méltányos adókkal, alacsony kamatokkal és inflációval, megfizethető közüzemi árakkal. Ellenkező esetben mérhetetlenül nagy, de értelmetlen véráldozatot követelő, soha véget nem érő háborúskodásra kell berendezkednünk.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 21 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
gombar.gabi
2011. június 22. 17:42
Nagy kínnal kifizetjük az adósságot, aztán a magyar bölcs nép vissza hozza a Ball Libi bandát és megint kezdődik előröl. Ne hozzák vissza !!!!!!
Etienne
2011. június 22. 16:48
Igen, a szakmai kultúra importálása nagyon fontos, mert azt nem lehet a piacon megvenni, max elsajátítani, arról nem is beszélve, hogy ha mást nem is, legalább munkát adnak ezek a vállalatok. és igen, hatalmas teher a költségvetésen lógó, már önálló szektort alkotó vállalatfüzérek. de Nem, nincs olyan, hogy "uniós forrás". Célzott alapok vannak, amelyek valamiért, valamire nyílnak meg, nem csak azért mert jár, üdülési csekk és melegutalvány, nem készpénz. Ilyenkor mindig érdemes visszaemlékezni, hogy ez a mocskos rabló Unió eddig is teherautóval hordta ide a pénzt, valamint hogy az IMFfel együtt nekik köszönhetjük annak, hogy 2009-ben nem csődöltünk be.
Kettes
2011. június 22. 16:08
Papp cikkét az ott hivatkozott másik cikkel együtt érdemes olvasin (http://www.dkik.hu/index.php?id=3059) A diagnózisa a képmutató élősdiségről nagyon korrekt. Ugyanakkor nem hiszem, hogy az uniós források adósságtörlesztésre való felhasználásával döntő csapást mérhetnénk a problémára. Ha az uniós forrásokat adósságcsökkentésre használjuk, akkor megszűnik a nyomás a kormányzaton a hiány csökkentésére. A mutyizó politikai elit, az adócsaló kkv-k és járadékvadász lakosság ugyanazzal a fogoly-dilemmával szembesül: a jólétét csak a másik kettő rovására tudja növelni. Aki "önként" kilép ebből, hátrányba kerül a másik kettővel szemben.
bmucsai
2011. június 22. 15:58
Szakembör kissé egyoldalúan, erősen az Audira kihegyezve próbál érvelni a kudarc lehetősége mellett. Valamiért meg se említi a szolgáltató szektorokat, melyek piacot vásárolva csak viszik ki a pénzt. Ugymint a bankok, biztosítók, közműcégek, áruházláncok. Szóval van itt még mit faragni. Egy gyár - bármennyire is unszimpatikus a szerzőnek - sokkal többet jelent az országnak, mint bármely szolgáltatás. Ugyanis egyfajta kultúrát honosít meg, javítja az emberi minőséget. Valódi árúcserét generál, valódi értékek mozognak országok között meg, ha félkész termékek formájában is. A szolgáltatásokért csak pénzt fizetünk, hosszútávon eladósodunk. Nekünk nincsenek áruházláncaink Németországban, Franciaországban, vagy Angliában. Korlátozni kell a jelenlétüket. Nem érv a tőke szabad áramlása, mert tőlünk így csak kifelé megy és csak eladósodunk mint a Görögök. A bankok, áruházláncok, biztosítók a nagy átverés részei, csak viszik ki a pénzt. A kudarc lehetőségét az időtényező okozza. Önmagától csak lassan indul be a gazdaság. Az államnak el kell indítani néhány vállalkozást. Elsősorban ott, ahol magán monopóliumok, kartellek alakultak ki. Tessék tudomásul venni, hogy három öt szereplős piac nem piac. Ami a versenyképességet illeti, az olcsó energiaárak, olcsó élelmiszer árak nélkül nehezen képzelhető el.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!