Hungary: One-party rule

2011. január 05. 11:55

Rightwing populist Viktor Orban is the last person in Europe suited to hosting the EU rotating presidency.

2011. január 05. 11:55

„When he swept to power in April last year, Hungary's prime minister, Viktor Orban, said voters had carried out a revolution by giving his rightwing Fidesz party more than two-thirds of the seats in parliament. Since then, he has stripped his country's constitutional court of the power to review the budget; he has attacked the Hungarian National Bank, the last major institution not under his party's control; and now he has turned on journalists. A national media board has the power to impose crippling fines for coverage deemed unbalanced, immoral or »offensive to human dignity«. People should judge for themselves what colour this revolution is.

Hungary's problems are now Europe's too. As holder of the EU rotating presidency for the next six months, Hungary has many responsibilities: to conclude an EU entry deal with Croatia, to bring Romania and Bulgaria into the Schengen area, to discuss the integration of the Roma community and to agree on better economic governance within the EU. As a rightwing populist who has already provoked the ire of Germany, the Czech Republic, Luxembourg and the OSCE over his media law, Mr Orban is the last person in Europe suited to oversee, let alone host, any of these negotiations. His one contribution to the central European debate has been to raise ghosts of the past by granting citizenship to 3.5m people of Magyar extraction in neighbouring countries, while stopping short of the incendiary proposal by the neo-fascist Jobbik party to give them voting rights.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 9 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
felfújta a szél
2011. január 08. 14:51
Hogy egyárti ország lett Magyarország? Nem most kéne ajvékolni, hanem amikor Fletó csinálta az ámokfutását. De akkor még ő volt a "magyar Tony Blair" a nagy sztár a Guardiannek Fuck your Fletó!
Lacc78
2011. január 06. 11:20
Have you ever been to Hungary, you fucking idiot? Or do you know where it is?
várúr
2011. január 05. 17:31
A Guardiant olvasgatva eszembe jutnak a Vörös Újság megsárgult példányai. A balos brit újság zizegő lapjai közül kihallik az Internacionálé. Elfedi, hogy Angliában egész kivételesen van koalíciós kormányzás. Mostanáig állandó egypárti rémuralom volt (köszönhetően a "győztes mindent visz" hiperdemokratikus brit választási rendszernek). Ott ha jól tudom, királyság is van...
Csigorin
2011. január 05. 13:40
Eloszor is, attol hogy valaki popular, meg nem populist. Az elso mondatban tehat mar nagyon sulyos csusztatas van. Ami meg a one party rule-t illeti, rohadtul semmi kozuk nincs ahhoz, hogy kire akarunk szavazni idehaza. Lehet szeretni meg nem szeretni a kialakult helyzetet, de NINCS egyetlen ellenzeki part sem, amelyik vitatna a valasztas tisztasagat, es igy az eredmenyt. Nem Lukasenko-fele 90%-rol beszelunk, ahol pl. az ellenzek vitatja hogy mennyi az annyi. Nem is a phenjani nemzetgyulesrol, ahol talan meg a sajat nepuk se hiszi el hogy azok a szamok jottek ki. Nemzetkozileg elismert tisztasagu valasztasokon ilyen eredmeny szuletett. A parlamentaris demokracia azt jelenti, hogy x tipusu intezkedeshez olyan ero vagy azok szovetsege szukseges, aki a parlamenti valasztasokon tobb mint fele mandatumot szerzett, y tipusut pedig akkor lehet csinalni ha ez tobb mint ketharmad. Leegyszerusitve: miert faj az nekik ha mondjuk egy part mogott all ugyanannyi ember, mintha egy haromparti koalicio mogott allna ugyanannyi? Miert erne ugy tobbet vagy kevesebbet ugyanazon emberek velemenye?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!