Orbán Viktor és Oroszország

2010. december 08. 19:37

Az orosz külpolitikai képviselet még szorgalmasabban gyűjti az utóbbi évek Orbán-nyilatkozatait Oroszországról, mint én tettem.

2010. december 08. 19:37

„Ami a Déli áramlattal kapcsolatos Fidesz véleményt illeti, lehetséges, hogy a Fidesz befolyásolta Washingtont és nem fordítva. Horváth Gábor, ma a Népszabadság főszerkesztő helyettese, azokban az években az újság washingtoni tudósítója volt, így közelről figyelhette az eseményeket. Horváth szerint amikor Gyurcsány Ferenc elhatározta, hogy Magyarország beszáll a Déli áramlat építésébe »a Fidesz rohant Washingtonba feljelenteni. Az amerikai külpolitikai elit egy emberként horkant fel: 'Nem a magyarok dolga, hogy világpolitikát csináljanak!' Egyetlen tekintélyes szakértő akadt, aki óvatosan közbeszúrta, hogy Magyarországnak vannak bizonyos gazdasági érdekei, de ez a hang elhalt a ’történelmi okokból Moszkvához dörgölőző szocialistákat’ emlegető fideszes politikusok és az általuk mozgósított amerikai ’héják’ mellett«.(...)

Orbán egészen őszintén beszélt azokról a fejleményekről, amelyek szerinte veszélyeztetik Magyarország biztonságát. 2010. február 8-án a Ma Reggelben így írta le az új helyzetet: »a világ olyan változásokon ment keresztül az elmúlt egy évben – Oroszország megerősödése, az amerikai külpolitika irányváltoztatása –, ami arra ösztökélt bennünket, hogy a lengyelekkel, csehekkel, szlovákokkal, horvátokkal, tán a románokkal is próbáljunk egy erős közép-európai együttműködést létrehozni, ami nem merül ki politikai gesztusokban, hanem van tartalma, teste: gazdasági kérdések, közlekedés, infrastruktúra, fejlesztések, és így tovább. Az én fejemben lévő külpolitikának vagy az én fejemben megszületett külpolitikának ez a kiindulópontja. És innen kell, ebből a közép-európai együttműködésből érdemes meghatározni, hogy mi Közép-Európa érdeke Oroszország felé, mi Közép-Európa érdeke az Egyesült Államok felé.« Tehát Orbán fejében Nyugat-Európa és a Barack Obama vezette Egyesült Államok cserbenhagyják Közép-Európát, ezért az előrelátó magyar külpolitikának kell megszervezni a régió országait Oroszország ellenében. Tehát ebben az új helyzetben nem hogy követni kell az Egyesült Államokat, hanem ellenkezőleg, függetleníteni kell magunkat.

Gondolom, az orosz külpolitikai képviselet még szorgalmasabban gyűjti az utóbbi évek Orbán-nyilatkozatait Oroszországról, mint én tettem, így nem csoda, hogy Orbánnak nem sikerült meggyőznie Vlagyimir Putyint arról, hogy a magyar-orosz kapcsolatokat teljesen új, gondolom, a saját fejében jobb alapokra akarja helyezni.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 46 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
unionfirst
2010. december 09. 15:53
Valóban egy erős és egységes, a nyugati, keresztény eszmék mellett elkötelezett "Közép-Európai Egyesült Államokat" kell létrehozni, amely - ha ezt az USA és Nyugat-Európa nem teszik meg - a Nyugati Civilizáció utolsó bástyája lehet és ellensúlya keleti agresszornak, Oroszországnak (lásd Osztrák-Magyar Monarchia anno.) De (!) ne felejtsük el, hogy az Egyesült Államokban - is - most konzervatív fordulat van előkészülőben, s ez új fényt vethet az egész világpolitikára, illetve magára a Nyugati Civilizáció sorsára. A konzervatív, keresztény USA erős és jó szövetségese lehet az eredeti nyugati és keresztény eszméket valló "Közép-Európai Egyesült Államoknak", s - ha ezt a saját, közös nyugati, keresztény gyökereitől, gyökereinktől elforduló Nyugat-Európa nem teszi meg - a nyugati, tradicionális keresztény eszméknek és Civilizációnak lehet a védelmezője. Orbán Viktor kedvenc könyve, amely alapján külpolitikát alakítja Samuel P. Huntington: A civilizációk összecsapása és a világrend átalakulása c. könyv, ha valóban komolyan gondolja az abban leírtakat, s aszerint fogja alakítani külpolitikánkat, akkor nincs mitől tartanunk, sőt örülhetünk, hogy "Ferike" után végre egy kompetens személy ül áll a kormányos helyén.
atila68
2010. december 09. 15:52
"ezért az előrelátó magyar külpolitikának kell megszervezni a régió országait Oroszország ellenében" Ha egy publicista ennyire nem látja át mi történik, akkor miért ír róla cikket?
Öreg
2010. december 09. 15:06
Ennek az öregasszonynak a fennkölt dumája idegesit, ugy beszél, mintha olyan valakiket képviselne, akik az igazság letéteményesei. Miért nem kritizálja az amerikai külügyminisztert, aki most tényleg pácban van, mert ugyanazzal a fennköltséggel-ami a Galamust jellemzi- alantasnak tartotta az összes szövetségesét. Ennek ellenére ott nincs vádaskodás, az élet megy tovább. Galamus! Szálljatok le rólunk!
gyehenna
2010. december 09. 10:36
Ennek a fonnydtnyakúnak Lego-figura volt az apukája?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!