Érdemes visszanézni Ronaldo nagy kihagyott helyzetét a franciák ellen (Videó)

2024. július 06. 12:50

Ön szerint leáldozóban Ronaldo csillaga?

Nyitókép: PATRICIA DE MELO MOREIRA / AFP

Nem elég, hogy nem talált be egyszer sem az ellenfelek hálójába, nem elég, hogy büntetőt hibázott, a franciák elleni kiesésért is felelős Cristiano Ronaldo – írta a Magyar Nemzet. Mint a portál emlékeztetett, a már 39 éves portugál világklasszis a negyeddöntő 93. percében olyan ziccert hibázott el, amelyet korábban minden bizonnyal simán belőtt volna a kapuba.

Portugáliának ugyan ezen felül is akadt még lehetősége, de mindegyiket kihagyta, s 0–0 után végül tizenegyespárbajban maradt alul Franciaországgal szemben. Ronaldo valószínűleg utolsó mérkőzését játszotta a portugál válogatottban Eb-meccsen. CR 2003 óta, tehát 21 év alatt világrekoderként 212 mérkőzésen lépett pályára a válogatottban, és 130 gólt szerzett.

Legnagyobb sikere a 2016-ban szerzett Európa-bajnoki cím. A búcsú azonban nem sikerült szépre, a 2024-es Eb-n gól nélkül maradt.