A Rossi-éra igazolásai
A Mandiner tavasszal – amikor Marquinhos neve is felmerült – csokorba gyűjtötte az elmúlt időszak eseteit, amikor nem Magyarországon született játékosokat „csábított el” labdarúgó-válogatottunk.
Dárdai Márton – a válogatottban épp a márciusi felkészülési mérkőzéseken debütált Dárdai-fiú Berlinben született, születése révén német, de szülei révén magyar állampolgár. Szinte minden korosztályos német válogatottban szerepelt, de a Nationalelfben nem lépett pályára. Magyar állampolgársággal rendelkező játékosként így dönthetett arról, melyik felnőtt csapatban kíván szerepelni, és ő a szívére hallgatott, és a magyar nemzeti együttes mellet döntött.
Willi Orbán – Németországban született magyar apától és német állampolgárságú lengyel anyától, szintén kettős állampolgár. Korábban szerepelt az u21-es német nemzeti együttesben, de felnőttként ő is a magyar válogatottat választotta. Callum Styles – Angliában született, de magyar nagymamája révén választhatta a magyar nemzeti csapatot.
Kerkez Milos – Szerbiában született, szintén magyar nagymamája révén lehetett magyar válogatott.
Loic Nego esete hasonlít legjobban Marquinhoséhoz, hiszen a francia labdarúgó nem rendelkezik magyar felmenőkkel, és nem Magyarországon született. Nego szerepelt a francia U19-es válogatottban. 2014- januárjában igazolt Magyarországra az Újpesthez, majd fél évet kölcsönben a Charlton Athletic-ben szerepelt. 2019-ben már a Fehérvár labdarúgójaként tette le a magyar állampolgársági esküt. A magyar nemzeti együttesben 2020 augusztusában egy bolgárok elleni Eb-selejtezőn szerepelt először.
A korábbi válogatott kereteknek is voltak honosított tagjai, ilyen volt például Koman Vladimir, Holender Filip, Nemanja Nikolics, és két brazil születésű játékos is, Leandro de Almeida, a Ferencváros jelenlegi pályaedzője, aki 16 alkalommal szerepelt a magyar nemzeti együttesben és a hétszeres magyar válogatott Paulo Vinícius.