Történt, hogy a meccs 23. percében Nicolas Stefanelli passza után Katona Mátyás tört be a 16-oson belülre, ahol Baranyi Nimród csak egy medvepuszi révén tudta őt megállítani. Andó-Szabó Sándor habozás nélkül büntetőt ítélt, a labda mögé éppen a téli szünetben az Inter Miami csapatából érkező argentin futballista állt.
Lionel Messi korábbi csapattársa azonban hihetetlen rosszul, félmagasan, középre rúgta a tizenegyest,
A Debrecen kapusának azért is sokat jelentett ez a bravúr, mert az NB I-ben 2010 májusában hárított utoljára tizenegyest (ne feledjük: a korábbi válogatott hálóőr az elmúlt években Görögországban, Spanyolországban, Németországban és Cipruson is légióskodott), még a Ferencváros játékosaként védte bravúrosan a Budapest Honvéd játékosa, Angelo Vaccaro kísérletét.
Érthető, hogy a debrecenieknél hatalmas volt az öröm, de ekkor közbelépett a VAR: az Erdős József vezette csapat éles szemmel észlelte, hogy a labda elrúgása előtt több debreceni játékos is a tizenhatoson belülre szaladt, ráadásul közöttük volt Domingues is, aki Megyeri bravúrja után kibombázta a labdát a kapu előteréből.
A kihagyott büntető ellenére Nicolas Stefanelli rövid időn belül rendkívül népszerű lett Székesfehérváron Fotó: fehervarfc.hu
A hitelesség érdekében Andó-Szabó még videón is megtekintette az ominózus felvételt, mely után nem is ítélhetett mást, mint a büntető megismétlését (hiába reklamált vehemensen a Loki szakvezetője, Szrdjan Blagojevics, amiért sárga lapot is kapott), amelyet már a Vidi norvég légiósa, Tobias Christensen értékesített.
A szabály ugyanis úgy szól: ha egy büntető során, a labda elrúgása előtt a védőcsapat bármelyik játékosa a tizenhatoson belülre lép, a tizenegyest meg kell ismételni.
Hangsúlyozzuk: Andó-Szabó (és a VAR-csapat) azért is jól ítélt, mert éppen a jogtalan előnyt kiharcoló Domingues szabadított fel.
Való igaz, hogy ez egy nem gyakran látott jelenet volt, sőt, a legendás Puhl Sándor is azt vallotta: egy büntetőrúgásba nem szabad beavatkozni, mindezt döntse el a rúgó játékos és a kapus, ám azt sem felejtsük el: a kilencvenes években, a négyszer a világ legjobbjának választott klasszis játékvezető idejében még nem létezett a VAR...
Nyitókép: Tobias Christensen már kíméletlen ítéletvégrehajtó volt! Fotó: fehervarfc.hu
Négy meccs, két pont a labdarúgó NB I-ben. Vajon mi lehet az oka a Ferencváros hihetetlenül gyenge tavaszi rajtjának a magyar bajnokságban? – ezt próbálta a Mandiner négy korábbi szövetségi kapitány segítségével körbejárni.
A Viktoria Plzen elleni csütörtöki Európa-liga-rájátszás előtt különösen izgalmas kérdés, hogy vajon miért kezdte ennyire harmatgyengén a tavaszt a Ferencváros. Az okokat és az El-nyolcaddöntő esélyeit a klub korábbi közönségkedvenceivel elemeztük.
Sallói István szerint a Zalaegerszegi TE célja, hogy Magyarország legjobb 12 csapata között legyen, viszont rendkívül fontos, hogy megőrizze NB I-es tagságát, mert a kiesés az egész klubot érintené a költségvetés jelentős csökkenése miatt.
Pécsi Ármin nevét a vasárnapi, Ferencváros elleni rangadón ismerte meg a széles közvélemény. A mindössze 19 éves tehetség a mérkőzés után nem saját magát emelte ki, hanem az extra csapatmunkában látta a diadal okát.
"Szrdjan Blagojevics"
Nem tudom, honnan veszi a magyar sajtó ezt a dj-zést. Ha már fonetikusan akarjuk írni, akkor:
Szrgyan. (Ahogy egyébként Gyokovicsnak is kellene lennie.)
Egyébként nyugodtan lehetne írni a szerb nyelv latin ábécéjével is: Srđan Blagojević, Đoković, Đinđić, Đukanović, Vučić, Karadžić.
Ugyanis az is van. Aki nem hiszi, járjon utána! Például bármelyik szerb minisztérium honlapján. Ahol három nyelvválasztási lehetőség van: cyr, lat, eng. Azaz: cirill, latin, angol.