A magyar labdarúgó-válogatott következő Eb-selejtezőjére október 14-én kerül sor a Puskás Arénában. A Magyar Labdarúgó Szövetség múlt hét pénteken kezdte el a jegyek online értékesítését, a belépők – nem meglepő módon – hihetetlenül gyorsan, nem egészen három óra alatt elfogytak. A jegyek megvásárlására (szokás szerint) először a Szurkolói Klub tagjainak volt lehetőségük, ezután következett az úgynevezett nyitott értékesítés azon drukkerek számára, akik nem rendelkeztek klubtagsággal.
Akadt olyan szurkoló, aki több órás várakozás után sem tudott jegyet vásárolni, de valaki – éppen a túlzott roham miatt – be sem tudott lépni a felületre. De ami a pórul járt fanatikusok számára sokkal tragikusabb: pár órával az online értékesítés lezárása után
a különböző közösségi oldalakon megjelentek a jegyüzérek ajánlatai, akik a legolcsóbb, 6 ezer forintos belépőket például tízszeres áron kezdték el árusítani.
Nem meglepő, hogy a Magyar Labdarúgó Szövetség közleményben ismertette, hogy hadat üzen a jegyüzéreknek, és ezzel szoros összefüggésben megújul a Szurkolói Klub. Az MLSZ közleményét az alábbiakban változtatás nélkül közöljük:
„A Magyar Labdarúgó Szövetség sajnálatát fejezi ki azon szurkolóknak, akik nem tudtak jegyet vásárolni a válogatott soron következő mérkőzésére, és mélységesen elítéli azokat, akik tisztességtelen haszonszerzésre használják fel a felfokozott érdeklődést.Valamennyi értékesített jegy névre szóló, azokat átírni szabályosan csak a jegyértékesítési szabályokban foglaltak betartásával lehet. Az MLSZ jegyértékesítési és névátírási szabályait betartó vásárlók biztonságosan tudnak hozzájutni a belépőkhöz. Az MLSZ kizárólag a hivatalos jegyértékesítési partnerétől vásárolt jegyekért és a náluk átírt jegyekért vállal garanciát. Ugyanakkor
nem javasoljuk a szurkolóknak, hogy bármilyen, a hivatalos értékesítési csatornától eltérő forrásból vásároljanak jegyet, mert ez növeli a visszaélések, csalások kockázatát.
A tapasztalatok szerint az eladásra kínált jegyek többsége érvénytelen, hamisított jegy, illetve érvényes jegyek sokszorosítása. Azok, akik privát csatornákon keresztül jutnak jegyhez, kiteszik magukat annak a kockázatnak, hogy hamis, hamisított, érvénytelen jegyet vásárolnak, és nem tudnak belépni a stadionba. Az ilyen jeggyel üzletelő eladók és a belépőket megvásárlók egyaránt felelősek a jelenség létezéséért. A jegyek felhasználására vonatkozó szabályok megszegése (hamis jegy, több személy számára értékesített egyazon jegy stb.) hatósági eljárást vonhat maga után. Ha az MLSZ be tudta/tudja azonosítani az elkövetőt, minden esetben feljelentést tett és a jövőben is tesz.
Az MLSZ Szurkolói Klubja a közeljövőben megújul: az új rendszerben a ténylegesen mérkőzésre járó legaktívabb szurkolók kapnak majd elővásárlási lehetőséget, valamint erősíteni fogjuk a jegyértékesítéssel és névátírással kapcsolatos biztonságot, átláthatóságot és tisztességes piaci magatartást.
A jelenlegi jogszabályi környezet nem teszi lehetővé, hogy a szövetség hatékonyan felléphessen a tisztességes szurkolók érdekeit sértő jelenséggel szemben, ezért az MLSZ jogszabály-módosítást fog kezdeményezni annak érdekében, hogy hatékonyabban lehessen védekezni a jegyüzérekkel szemben”