Győzelemmel kezdte a vb-t a női kézilabda-válogatott

2013. december 07. 16:31

A magyar női kézilabda-válogatott 35-27-re legyőzte Csehország csapatát a szerbiai kézilabda világbajnokság nyitó fordulójában.

A magyar női kézilabda-válogatott – különösen második félidei remek teljesítményével – 35-27-re legyőzte a cseh csapatot a szerbiai világbajnokság újvidéki csoportjának szombati nyitányán.

A tavalyi Eb-n bronzérmes magyarok húsz perc után pörögtek fel. Addig az ellenfél vezetett, de amikor a védelem egyik oszlopa, Poznarova piros lapot kapott Görbicz Anita letaglózásáért, már könnyebben ment a gólszerzés. Igaz a hátsó alakzat ekkor sem zárt tökéletesen. A folytatásban feljavult a játék, a magyarok már 28-18-ra és 31-21-re is vezettek.

Hajdu János szövetségi kapitány együttese legközelebb hétfőn lép pályára az esélytelenebbnek tartott tunéziai válogatott ellen.

Összesen 11 komment

krisztoforo48
2013. december 08. 07:35
Gratulálok!Ám úgy gondolom,jobb csapatok ellen ez kevés lesz.Az első 15 perc megint,az öltözőben maradt a csapat és a 2.félidőben is 10-15 perc ötlet nélküli játék.Vegyük ezt úgy,hogy össze kell szokni újra,remélem csak ez volt az oka. Mindent bele lányok,lesz ez sokkal jobb is!!!!
nyugalmazott tanár
2013. december 07. 19:14
Miért nem keresei meg az edzőjüket a labdarúgóedzők hada, hogy megkérdezze: hogy lehet győztes csapatot nevelni. A futballszakemberek egész bagázsa egy öntelt, műveletlen, a szakmáját messziről ugató, túlfizetett társaság. Lám, a hozzáértés és tisztességes munka mit eredményez. Itt és számos egyéb sportághban lehetne példát venni, és tanulni. Örökös mellébeszélés és magyarázukodás helyett.