– 2021 augusztusában a brit szabályozó hatóság, a Financial Conduct Authority gyakorlatilag feketelistára tette a Binance-t, az egyik legnagyobb kriptotőzsdét. A nagy bankok, mint például az HSBC és a Santander követték a példát, és blokkolták az ügyfeleknek a Binance felé történő fizetéseket.
Ugyanebben a hónapban a Nemzetközi Valutaalap figyelmeztetést adott ki a kriptovalutákat törvényes fizetőeszközként használó országokra, mondván, hogy széles körű használata veszélyeztetné a „makrogazdasági stabilitást" és károsíthatja a pénzügyi integritást.
– Kriptopénz-rablás: 2021 augusztusában egy hacker 600 millió dollárt lopott el a Poly Network kriptoplatformot célzó kibertámadás során, majd négy nappal később visszaadta az összeg több mint felét, mondván, hogy „szórakozásból" tette, és hogy „felfedje a rendszer sebezhetőségét", mielőtt mások tennék.
– 2021 júniusában a kínai bankokat és pénzforgalmi intézményeket felszólították, hogy ne tegyék lehetővé a kriptotranzakciókat, a kínai kormány pedig betiltotta a valuták bányászatát. Majd 2021 szeptemberében minden kriptotranzakciót illegálisnak nyilvánítottak, ami gyakorlatilag azt jelentette, hogy a bitcoinhoz hasonló tranzakciókat betiltották.
– Szintén 2021 júniusában Donald Trump akkori amerikai elnök a bitcoint „átverésnek" nevezte, amely a dollárral versenyez, hogy „a világ valutája" legyen.
– 2021 májusában a Tesla főnöke, Elon Musk közölte, hogy az elektromosautó-gyártó nem fog többé digitális fizetéseket elfogadni, mivel aggályosnak tartják a kriptopénzek „bányászatának" - a bitcoinhoz hasonló fizetőeszközök létrehozásához szükséges számítási teljesítmény - környezetre gyakorolt hatását.
– Az FBI ügynökei az évek során több millió dollárnyi bitcoint foglaltak le bűnözőktől.
Pozitív fejlemények, történések:
– Az amerikai jegybank 2022 nyarán fontolóra vette, hogy bevezesse-e saját „központi banki digitális valutáját" (CBDC). Bár sok kriptorajongó szerint a szabályozás rossz dolog, egyesek szerint ez az új végrehajtási rendelet segíthet a digitális eszközök, például a CBDC fejlesztésében, hogy biztosítsa a megfelelő fogyasztóvédelmet.