Bármit is csinál, ne hagyja ott a munkahelyét, hogy a kedvtelésének hódoljon

2018. február 16. 23:14

Ezek az üzenetek csak a kiváltságos embereknek kedvezőek, de nagyon veszélyesek az átlagos dolgozók számára.

2018. február 16. 23:14
Janelle Quibuyen

„Manapság olyan üzenetekkel bombáznak minket, hogy az élet csak akkor lehet értelmes, ha azt csináljuk, amit szeretünk (ami egyébként is szubjektív). Otthagyni a teljes munkaidős állásokat, hogy körbeutazzuk a világot. Mindent feladni, hogy a saját főnökünkké váljunk. Elhagyni a rutint, hogy felépítsünk valamit a semmiből. Online kurzusokat, szemináriumokat, könyveket és podcastokat kínálnak, amelyek a szakemberek ajánlásait osztják meg velünk. (...)

Ünnepeljük azokat, akik elég »bátrak« ahhoz, hogy kilépjenek a napi nyolc órás munkájukból és elmerüljenek az izgalmas ismeretlenben. Idealizáljuk és romantizáljuk a gondolatot, hogy saját magunknak parancsoljunk és a saját napirendünkért feleljünk. Hogy vállaljuk a kockázatot és arassuk le a csodálatos gyümölcseit. Mégis, senki nem beszél e képlet valós fenntarthatóságáról, amikor a pálya sosem kiegyenlített.

Otthagyni a munkahelyet, hogy a kedvtelésünknek hódoljunk marhaság. Ezek az üzenetek csak a kiváltságos embereknek kedvezőek, de nagyon veszélyesek az átlagos dolgozók számára.”

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 15 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Peter8811
2018. június 10. 09:39
Én 30 évet hagytam magam mögött, hogy azt csináljam amit szeretek a textilipar helyett a híradástechnikát. Anyagilag is jó döntés volt a textiliparból 23.000 Ft nyugdíjam lett volna a híradástechnikából 74.900 lett. Egy ötezer fős kábeltévés rendszer üzemeltetése volt a feladatom többed magammal. GELKA, GELKA-SAT, TELE-SAT, UPC.
Prince of Absurdistan
2018. április 06. 10:46
Ja-ja. Ezt a tudomány világában fiókproblémának hívják. Mikor nem jelennek meg azok a kutatások, amelyeknek nem sikerült bizonyítaniuk a tézist, hanem maradnak az asztalfiókban. Pont ugyanígy lehet megnézni a tévében, ahogy (pl.) Miles Davis elmondja: a legfontosabb, hogy kövesd az álmaid. Ja, csak nem esik szó arról a több tízezer emberről, aki követte az álmait és belebukott a zenészpályába. Erre áldozta a fiatalkori energiáit és lelkesedését, aztán mehetett takarítani a Mekibe, ahelyett, hogy tanult volna mondjuk közgazdaságtant. Nem olyan romantikus, de több pénzt lehet vele keresni, mint azzal, hogy bukott zenész vagy. Na ezek az emberek nem kapnak aztán szót a tévében, hogy elmondják: inkább tanultam volna könyvelőnek.
aleb19
2018. április 01. 23:32
nope ... neki nem kell nyalni mert siman egy falubelijenek a stromanja... lehet talalgatni melyik csaladnal fog evtizedek mulva kikotni a mostansag szerzett vagyon
qwrtzq
2018. március 19. 20:26
"I must study politics and war that my sons may have liberty to study mathematics and philosophy. My sons ought to study mathematics and philosophy, geography, natural history, naval architecture, navigation, commerce, and agriculture, in order to give their children a right to study painting, poetry, music, architecture, statuary, tapestry, and porcelain." (John Adams) A polgári liberalizmus pontosan tudta, hogy milyen felelőssége van az egyénnek, az individualista neomarxizmus állítja csak, hogy lehetsz bármi, csak akarni kell. Nagy kár, hogy ez nem csak az egyének és családok sorsát teszi tönkre, de egész nemzetekét is. Ha John Adams szavait modernizálni szeretnénk kb azt mondhatnánk, hogy tanulj mérnöknek és a gyereked majd tanulhat gazdaságtant, jogot az unokád pedig majd lehet művész, akadémikus, szociológus, vagy politikus.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!