Magyar Péter lengyel szövetségesei nyakig ülnek a bajban: pedofil bűnügyekbe keveredtek Tusk párttársai

2026. március 30. 18:41

A lengyel Polgári Koalíció több politikusát is elítélték pedofília vádjával.

2026. március 30. 18:41
null

Komoly politikai és társadalmi visszhangot kiváltó ügyek kerültek napvilágra a lengyel Polgári Koalíció környezetében: a párthoz köthető személyek neve merült fel súlyos, köztük pedofíliával kapcsolatos bűncselekmények kapcsán. A kormányfő, Donald Tusk ugyanakkor határozottan elutasítja, hogy politikai felelősség terhelné a pártot – írta a Magyar Nemzet.

Egy, jogi okokból név nélkül kezelt nő – aki korábban a kormánypárt klodzkoi kampányában dolgozott – hat és fél év börtönbüntetést kapott, mert segítette férjét, akit pedofília és állatokkal szembeni szexuális visszaélések miatt 25 év szabadságvesztésre ítélték.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

A legerősebb bizonyíték: ezért nyilvánvalóan „tévedés” a Medián 23 százalékos Tisza-előnye

A legerősebb bizonyíték: ezért nyilvánvalóan „tévedés” a Medián 23 százalékos Tisza-előnye
Tovább a cikkhezchevron

A történtek kapcsán élesen bírálta a kormányt a korábbi miniszterelnök, Mateusz Morawiecki, aki szerint ezen információk mellett nem lehet közömbösnek maradni.

Kiemelte, a kormány igyekszik elhárítani a felelősséget.

Azonban nem ez az egyetlen botrány a párt körül. Nyugat-Lengyelországban, Zlotów városában egy másik, a párthoz köthető tisztségviselőt korábban 11 év börtönbüntetésre ítéltek, mert kiskorú lányokat zaklatott és róluk felvételeket készített. A vádak szerint 2021 és 2023 között több mint húsz alkalommal követett el szexuális visszaélést.

Donald Tusk visszautasította, hogy a párt felelőssé tehető lenne az ügyekért

Hangsúlyozta, hogy az elkövetőkkel szemben eljárások indultak és büntetések születtek, így szerinte nem beszélhetünk eltussolásról.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, Donald Tusk lengyel miniszterelnök reményét fejezte ki, hogy változás következhet be a magyar kormány összetételében. Álláspontja szerint ez elősegíthetné az Ukrajnának szánt, 90 milliárd eurós hitel folyósítását. Nyilatkozata egyben arra utal, hogy támogatását Magyar Péter és a Tisza Párt felé fejezte ki.

Nyitókép: Magyar Péter Facebook-oldala

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Ott vannak az ukránok a Tiszában, a Tisza eltörölné a védett benzinárat – itt az új Mesterterv

Ott vannak az ukránok a Tiszában, a Tisza eltörölné a védett benzinárat – itt az új Mesterterv
Tovább a cikkhezchevron

Összesen 10 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
google-2
2026. március 30. 20:09
Szegény gyerekek, de Tusk párttársai mellett még az állatok is veszélyben vannak - selyemmajom alert!
Válasz erre
0
0
Pametan
2026. március 30. 19:56
"Donald Tusk visszautasította, hogy a párt felelőssé tehető lenne az ügyekért" Nem is tudom ... mintha ismerős lenne a téma. Ha egy kormánypárti politikus keveredik valamilyen hasonló helyzetbe (és még csak nem is kell ilyen súlyosra gondolni), a párt a konzekvenciát levonja, az érintett politikusnak pedig el kell takarodni. Ezzel szemben az ellenzék hemzseg az ilyen ügyekben, arról nem beszélve, hogy a jelenlegi ellenzéki vezető saját maga is érintett elítélendő cselekményekben. Sőt, az EP-s mentelmi jog mögé bújva próbálja a felelősségre vonást elkerülni. Nincs új a nap alatt ....
Válasz erre
3
0
gullwing
2026. március 30. 19:47
Nem mondod hogy a ballibcsik pedofilok?!
Válasz erre
4
0
csulak
2026. március 30. 19:31
igy jar az az orszag amely Tuskot valaszt mintanak es koveti
Válasz erre
4
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!