Hol tart most Donald Trump? Mik lettek eddig a radikális igéretekből? Összefoglalónk!

Hagyományosan az első száz nap az az időszak, amelynek során az amerikai elnökök megpróbálják megvalósítani legfontosabb programpontjaikat.

A demokraták bukott elnökjelöltje nem kevés kritikával illette Donald Trumpék eddigi munkásságát.
A félelemkeltés politikájával vádolta a Trump-adminisztrációt Kamala Harris volt alelnök, demokrata elnökjelölt az elveszített novemberi választás óta első, nagy nyilvánosság előtt tartott beszédében.
A politikus San Franciscóban helyi idő szerint szerda este egy nők társadalmi szerepvállalásával foglalkozó szervezet, az Emerge éves gálavacsoráján az új adminisztráció vámpolitikájáról azt mondta, hogy az a „legnagyobb, ember által létrehozott gazdasági válság a modern elnöki politikában”.
Úgy vélte, hogy
a vámok károsak az amerikai dolgozók és családok számára,
mert megemelik a mindennapi árucikkek árát, és bénítóan hatnak a kis- és nagyvállalkozásokra, elbocsátásokra kényszerítve őket.
Kamala Harris éles bírálatot fogalmazott meg az illegális bevándorlás elleni kormányzati fellépéssel szemben, és az állította, hogy az intézkedéssorozatban amerikai polgárokat „állítanak elő és tüntetnek el”. Utalt annak az Egyesült Államokban élő salvadori állampolgárnak, Abrego Garciának az esetére, akit hazájába szállítottak vissza az amerikai hatóságok, miután megállapították állítólagos kapcsolatait egy terrorszervezetnek nyilvánított bűnszervezettel, az MS13-mal.
A demokrata politikus méltatta azokat a párttársait, akik Salvadorba utaztak az illegális bevándorló visszahozatala érdekében, valamint „bátornak” mondta azokat a bírókat, akik a rendelkezésükre álló jogi eszközöket a Trump-adminisztráció intézkedéseinek leállítására használják fel.
Ezt is ajánljuk a témában
Hagyományosan az első száz nap az az időszak, amelynek során az amerikai elnökök megpróbálják megvalósítani legfontosabb programpontjaikat.
Kamala Harris a 2024. november 5-i választási vereséget követően szülőállamába, Kaliforniába költözött vissza, ahol politikai pályáját is kezdte. Los Angelesben telepedett el.
Az amerikai politikai megfigyelők a demokrata politikust esélyes kaliforniai kormányzójelöltként emlegetik, ugyanakkor Kamala Harris esetleges választási indulásáról még nem nyilatkozott. Kaliforniában 2026. novemberében választják meg a jelenlegi kormányzó, Gavin Newsom utódját.
(MTI)
Nyitókép: Camille Cohen / AFP
***