Az Egyesült Államok és Kína áttörő kereskedelmi megállapodást jelentett be Genfben

2025. május 11. 21:02

Érdemi előrelépés történt a kereskedelmi tárgyalások során.

2025. május 11. 21:02
null

A Fehér Ház hivatalos közleménye szerint az Egyesült Államok és Kína között érdemi előrelépés történt a kereskedelmi tárgyalások során, amelyeket Genfben tartottak. A megbeszélések végén Scott Bessent pénzügyminiszter és Jamieson Greer, az Egyesült Államok kereskedelmi főképviselője közösen számoltak be a tárgyalások eredményeiről.

Scott Bessent így fogalmazott a genfi sajtótájékoztatón: 

Örömmel jelentem be, hogy jelentős előrelépést értünk el a Kína és az Egyesült Államok közötti rendkívül fontos kereskedelmi tárgyalásokon. Először is szeretném megköszönni a svájci kormánynak a vendéglátást. Ez a kiváló helyszín sokat hozzátett a hatékonysághoz, amit tapasztaltunk. A tárgyalások gyümölcsözőek voltak, a részleteket holnap fogjuk ismertetni. Részt vett a kínai miniszterelnök-helyettes, két államtitkár, Jamieson nagykövet és jómagam. Tegnap este mindketten beszéltünk Trump elnökkel, aki teljes körű tájékoztatást kapott a folyamatokról. Holnap reggel részletes tájékoztatót tartunk.

A megállapodás hátterét és jelentőségét Jamieson Greer is hangsúlyozta.

Ahogy a miniszter is elmondta, rendkívül építő jellegű két napot zártunk. Fontos megérteni, milyen gyorsan sikerült megállapodásra jutnunk — ez arra utalhat, hogy a felek közötti különbségek talán nem is voltak olyan mélyek, mint azt sokan gondolták. Persze ehhez hosszú előkészületi munka kellett. Ne feledjük, miért vagyunk itt: az Egyesült Államok kereskedelmi hiánya eléri az 1,2 billió dollárt. Az elnök ezért nemzeti vészhelyzetet hirdetett és vámokat vetett ki. Biztosak vagyunk abban, hogy az új megállapodás kínai partnereinkkel elősegíti e válsághelyzet kezelését.”

A részletes megállapodási pontokat a Fehér Ház ígérete szerint 2025. május 12-én reggel fogják ismertetni. A bejelentés új fejezetet nyithat a két gazdasági nagyhatalom viszonyában, és akár fordulópontot jelenthet a globális kereskedelmi kapcsolatok alakulásában is.

Ezt is ajánljuk a témában

Nyitókép: Brendan Smialowski / AFP

Összesen 27 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
survivor
2025. május 12. 01:45
Nem hogy Európai Egyesült Államok nincs. Független európai államok sincsenek. SZU tól rettegtek USÁt kapták.
survivor
2025. május 12. 01:43
Euroatlanti ?🤣🤣🤣 Teljes függés az US tól.
survivor
2025. május 12. 01:41
Az EU minden téren kiszolgaltatott az USAnak. Van aki nem látja ? Energetika (Nincs orosz energia) Haderő ( EU szójalatte buzisereg) Kaja ( Uki USA gyarmat) Demográfia, kultúra ( néger - arab iszlám )
survivor
2025. május 12. 01:34
Summa: semmi valtozas az 1950 es évek óta. Hát, Kina SOKKAL erősebb,RUS gyengül, de EGYÜTT...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!