Aranykorszak jön? Trump pozitív fordulatot ígér Magyarországnak!
Donald Trump hivatalba lépésével Magyarország számos területen számíthat kedvező változásokra a gazdasági és politikai kapcsolatokban.
„Az egész világ attól függ, hogy Donald Trump mit tesz ma este” – hangsúlyozta Stéphane Séjourné.
Az Európai Unió azt akarja javasolni a hétfőn hivatalba lépő Donald Trump amerikai elnöknek, hogy többet fektet be a saját védelmébe, ha az Egyesült Államok tartózkodik a kereskedelmi háború kirobbantásától – közölte hétfőn Stéphane Séjourné, az Európai Bizottság ipari stratégiáért felelős alelnöke.
Nem folytathatunk kereskedelmi háborút, és nem építhetjük ki ugyanakkor a védelem Európáját”
– mondta az Európai Bizottság francia tagja a France Inter francia közrádióban hétfőn.
„Az Egyesült Államokkal kötött alku azt jelenti, hogy igent mondunk az (Egyesült Államoknak) az európai védelemből való kivonulására, és arra, hogy a NATO mellett európai biztonsági garanciákat építsünk ki, de ezt nem tehetjük meg úgy, hogy a küszöbünkön kereskedelmi háború dúl. A nemzeti költségvetések pedig nem képesek arra, hogy a védelmi költségvetést mindenhol a GDP 3 százalékára emeljék” – mondta Séjourné.
„Nem leszünk képesek hatékonyan megszervezni magunkat, különösen a keleti fronton, ha ráadásul egy kereskedelmi háború is van, amely óriási költségekkel jár számunkra” – hangsúlyozta, utalva az Ukrajnának nyújtott segélyekre. „Az egész világ attól függ, hogy Donald Trump mit tesz ma este. Számos rendeletet fog kiadni. És nem hiszem, hogy a kanadaiak, a mexikóiak, vagy mi, vagy a világ többi része pontosan tudja, mi van ezekben a rendeletekben” – mondta Stéphane Séjourné.
Az előzetes bejelentések szerint Donald Trump azt tervezi, hogy január 20-tól 25 százalékos vámot vet ki minden Mexikóból és Kanadából származó termékre. A kínai árukra is 10 százalékkal emelkedhetnek az adók, és az eurózónát is érinthetik a hivatalba lépő amerikai elnök első intézkedései.
(MTI)
Nyitókép: MTI/EPA/Will Oliver
Ezt is ajánljuk a témában
Donald Trump hivatalba lépésével Magyarország számos területen számíthat kedvező változásokra a gazdasági és politikai kapcsolatokban.